Akt zawierzenia świętemu Józefowi. Odmawiaj go, gdy przychodzą pokusy

Akt zawierzenia świętemu Józefowi. Odmawiaj go, gdy przychodzą pokusy
Fot. Depositphotos
DEON.pl

Święty Józef, ziemski opiekun Jezusa. Przyjął pod swój dach Maryję, a Bożego Syna wychował, jak swojego. Pozwolił, by stali się jego rodziną. Świat powiedziałby, że niczego nie osiągnął, ale z punktu widzenia Boga jest on wielkim świętym i wspaniałym orędownikiem. To wielkie szczęście, że go mamy! Oto akt zawierzenia świętemu Józefowi. Odmawiaj go z wiarą, gdy przychodzą pokusy.

Akt zawierzenia świętemu Józefowi

Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy. O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef - patron naszych czasów

To już trzecia część bestsellerowej serii Cudów świętego Józefa. Słynna mistyczka Marta Robin uważała, że XXI wiek będzie należał do świętego Józefa. Ta książka jest tego bezsprzecznym dowodem. Zamieszczone...

Skomentuj artykuł

Akt zawierzenia świętemu Józefowi. Odmawiaj go, gdy przychodzą pokusy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.