Benedykt XVI o tym, czy data narodzin Jezusa jest prawdziwa

Benedykt XVI o tym, czy data narodzin Jezusa jest prawdziwa
(fot. depositphotos.com)
onet.pl / jb

Jak podaje Onet.pl każdy papież w jakiś sposób zaskakiwał podczas świąt Bożego Narodzenia. Jan Paweł II jako pierwszy wprowadził zwyczaj choinki w Watykanie. Co zrobili kolejni, Benedykt XVI i papież Franciszek?

Papież-emeryt w swojej książce "Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo" podkreśla, że przy narodzeniu Jezusa nie było zwierząt. Dowodzi to, pisząc, że nie ma o tym wzmianki w żadnej ewangelii, jako źródło tej tradycji wskazuje tradycje przedchrześcijańskie. Natomiast tradycję kolędowania wysnuwa z mitu, że aniołowie poinformowali pasterzy o narodzeniu Jezusa śpiewem. Pisze: "to nieporozumienie zrodziło tradycję śpiewania kolęd".

Benedykt XVI uważał także, że data wyznaczona data narodzin Jezusa jest błędna, wziął udział w dyskusji na ten temat, która toczy się od lat.

W tym roku natomiast papież Franciszek zerwał z kolejną tradycją, tym samym oddał franciszkanom z Ziemi Świętej relikwie żłóbka, które pojawiły się w Rzymie w pierwszej połowie VII w. n. e.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Peter Seewald, Benedykt XVI
35,91 zł
39,90 zł

Wywiad rzeka z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI.

Rozmowę przeprowadził znakomity dziennikarz Peter Seewald. W "Ostatnich rozmowach papież senior daje możliwość bliższego poznania swojej osoby, udziela odpowiedzi na wiele pytań nurtujących współczesnego człowieka. Opowiada także o...

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI o tym, czy data narodzin Jezusa jest prawdziwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.