Boisz się pandemii? Pomogą ci te 4 proste rady św. Ignacego Loyoli

Boisz się pandemii? Pomogą ci te 4 proste rady św. Ignacego Loyoli
(fot. cathopic.com)

"Chciałbym dać Wam cztery wskazówki, abyście mogli przejść przez te trudne czasy. Te rady są wzięte z mojego własnego doświadczenia." Przeczytaj wyjątkowy list od św. Ignacego Loyoli na czasy walki z koronawirusem.

List od św. Ignacego Loyoli

Niebo, 14 marca 2020, czas ziemski

Drodzy ludzie na Ziemi,

Widzę, że trudno Wam znaleźć właściwe podejście do koronawirusa. Nic dziwnego. W ciągu ostatnich kilku dekad nauka poczyniła takie postępy, że uwierzyliście, iż w mgnieniu oka można znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Teraz na całym świecie staje się jasne, że to była iluzja. Dla wielu z Was jest to bardzo kłopotliwe.

Ja sam zmagałem się z przewlekłą chorobą przez ponad trzydzieści lat. Jako generał szybko rozwijającego się zakonu Jezuitów codziennie przez piętnaście lat borykałem się ze wszystkimi możliwymi i niemożliwymi do rozwiązania problemami. Chciałbym dać Wam cztery wskazówki, abyście mogli przejść przez te trudne czasy. Te rady są wzięte z mojego własnego doświadczenia:

1. W czasie epidemii koronawirusa bądźcie posłuszni lekarzom, naukowcom i wszelkim kompetentnym osobom jak samemu Bogu. Nawet jeśli nie zgadzacie się z ich decyzjami lub nie rozumiecie ich, bądźcie pokorni i przyjmijcie, że warto polegać na ich wiedzy i doświadczeniu. To da Wam czyste sumienie i będzie ważnym wkładem w rozwiązanie kryzysu.

2. Unikajcie strachu. Strach nigdy nie pochodzi od Boga i nie prowadzi do Niego. Strach często podpowiada wszystkie możliwe powody, dla których powinniście się bać. Wiele z nich jest prawdziwych. A jednak nie musicie się obawiać. Pan teraz się Wami opiekuje. Wiem to z dobrze poinformowanego źródła niebieskiego. Doświadczenie pokazuje, że Bóg potrafi pisać prosto po liniach krzywych. Uwierzcie w to głęboko.

3. W czasach kryzysu nie szukajcie innych korzyści niż tych, które płyną z modlitwy. Powierzcie się Jego miłości. To najlepsze antidotum na lęk.

4. W końcu, nie zapominajcie w tej całej sytuacji żyć i cieszyć się życiem. Cokolwiek się stanie, każda sekunda, którą otrzymujecie, jest wyjątkowym i cennym darem. Koronawirus nie może nic z tym zrobić.

Zjednoczony z Wami w wiecznej modlitwie

+ Ignacy

* * *

List został napisany przez o. Nikolasa Sintobina SJ, holenderskiego jezuitę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek stał się Bogiem
Św. Ireneusz z Lyonu

Życie chrześcijanina to więcej niż gorączkowe unikanie grzechu (niemożliwe), czy nienaganna perfekcja (zabójcza). Perspektywa uczniów Jezusa to "osiągnięcie pełnego podobieństwa do...

Skomentuj artykuł

Boisz się pandemii? Pomogą ci te 4 proste rady św. Ignacego Loyoli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.