Bp Stułkowski: Te małżeństwa się nie rozpadają i są szczęśliwe. Gwarantuje to jedna rzecz

Bp Stułkowski: Te małżeństwa się nie rozpadają i są szczęśliwe. Gwarantuje to jedna rzecz
KAI / mł

Małżeństwa się rozpadają, a ludzie nie są szczęśliwi? Biskup Szymon Stułkowski często spotyka się z takimi małżeństwami, które są szczęśliwe po wielu latach od ślubu. Co sprawia, że udało im się wygrać swój związek?

Bp Szymon Stułkowski głosząc homilię podczas mszy w parafii pw. Ducha Świętego w Węgrzynowie podzielił się swoją obserwacją dotyczącą małżeństwa. Jak sam mówi, to doświadczenie z wielu lat słuchania spowiedzi.

Inne małżeństwa się rozpadają, ale nie te

Przez wiele lat płocki biskup spowiadał wiernych w poznańskiej farze. Pytał ich, czy żyją w małżeństwie. Jeśli odpowiadali twierdząco, zadawał kolejne pytanie: czy są w małżeństwie szczęśliwi? 98 procent zapytanych odpowiadało, że tak. Zastanawiał się wtedy, czemu tak jest, bo przecież statystyki mówią, że małżeństwa się rozpadają, a więc małżonkowie nie są szczęśliwi. Tymczasem w konfesjonale słychać co innego.

– Jedyną odpowiedzią było to, że twierdzącej odpowiedzi udzielali ludzie, którzy się spowiadali, a więc uznawali swoją winę, słabość i grzeszność, potrafili powiedzieć „przepraszam”, wyciągnąć rękę na zgodę, dać sobie szansę. Okazuje się, że pójście klasyczną drogą naszej wiary, religijności, pobożności, a więc modlitwa i życie sakramentalne, gwarantują szczęście – mówił bp Stułkowski.

DEON.PL POLECA

Dobry związek na całe życie jest w zasięgu ręki 

Zachęcał też małżonków, którzy podczas mszy odnawiali przyrzeczenia małżeńskie, by dzielili się doświadczeniem swojego szczęścia.

- Mówcie o tym, że jesteście szczęśliwi. Mówcie że można być szczęśliwym przez całe życie z jedną żoną, z jednym mężem. Wielu młodych ludzi nie wie, że może się udać związek na całe życie, bo na przykład nie udało się małżeństwo ich rodziców. Wielu nie jest przygotowanych na to, że można przetrwać kryzys, można z niego wyjść dojrzalszym, mądrzejszym, z większym doświadczeniem – podkreślił duchowny.

Źródło: KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Bp Stułkowski: Te małżeństwa się nie rozpadają i są szczęśliwe. Gwarantuje to jedna rzecz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.