Co jest kluczem do tego, by zobaczyć obietnice Jezusa w swoim życiu?

Co jest kluczem do tego, by zobaczyć obietnice Jezusa w swoim życiu?
Marcin Zieliński (Fot. Youtube)
Youtube/dm

W obietnicach, które zostawił nam Pan Jezus zwykle są takie dwa etapy - mówi w „Kwadransiku z Słowem” ewangelizator Marcin Zieliński.

W tym odcinku ewangelizator rozważa fragm. Pisma Świętego z Ewangelia wg św. Jana w kontekście wypełniania się Bożych obietnic.

DEON.PL POLECA
„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca” (J 14,12).

Zieliński podkreśla, że wiele osób koncentruje się na drugiej części obietnicy, którą zostawia Bóg, czyli na wypełnieniu się samych obietnic. - Ale by dojść do drugiej części obietnicy jest pewien klucz. Tkwi on na samym początku tego, co mówi Pan. Jezus w tym fragmencie mówi: „Kto wierzy we mnie”.

- Kiedy oderwalibyśmy temat wiary od kontekstu chrześcijaństwa, to widzimy stwierdzenia typu: „wiara czyni cuda”, gdzie nieznany autor ma na myśli, że w cokolwiek wierzysz i jakkolwiek wierzysz, jeśli pozytywnie myślisz, to zobaczysz cuda. Nie o takiej wierze mówi tu Pan Jezus - podkreśla Marcin Zieliński.

- Ale to o czym mówi Pan Jezus jest ponad tym. Wiara w Niego jest ponad wiarą w cokolwiek, kosmos, energie, pozytywne myślenie, pozytywne nastawienie. Wiara w Jezusa jest relacją z Nim. Wiara w kontekście chrześcijańskim jest wejściem w osobistą więź, bliskość. Serce w serce z tym, w kogo wierzysz - mówi w „Kwadransiku ze Słowem”.

I dodaje: - Kiedy Jezus mówi: „Kto wierzy we mnie” to ma na myśli człowieka, który ma z Nim bliską więź, ma z nim coś wspólnego, kto jest z Nim blisko. I wtedy drugą częścią jest ta obietnica, że będzie dokonywał tych samych i większych rzeczy.

Ewangelizator podkreśla, że chodzi o dobre zrozumienie tego, co mówi Jezus. - Żebyśmy nie zachłysnęli się jedynie owocami, a kiedy one nie przyjdą, to odpadniemy od wiary - mówi.

Podkreśla, że chodzi o to, by położyć akcent na trwaniu w Jezusie przez wiarę, osobową wieź z Nim, Słowo. - Kiedy Jego Słowo będzie w nas, to obietnice Jezusa zaczną dziać się w naszej codzienności - konkluduje.

Youtube/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
David Steindl-Rast

David Steindl-Rast OSB to ceniony mnich, pisarz i mówca; jego wykład w ramach konferencji TED ma ponad 3 miliony wyświetleń. W swojej bestsellerowej książce pokazuje, jak żyć w pełni. Kluczowy jest tu związek między modlitwą...

Skomentuj artykuł

Co jest kluczem do tego, by zobaczyć obietnice Jezusa w swoim życiu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.