Co ma wspólnego głodny amstaff z adwentem?

Co ma wspólnego głodny amstaff z adwentem?
Łukasz Sośniak SJ / Dominik Dubiel SJ

„Będziemy spotykać się co tydzień i rozmawiać o tym, jak czekać na Pana Boga i jak sprawić, żeby to czekanie dotykało naszego serca” – mówią jezuici Łukasz Sośniak i Dominik Dubiel.

Jak przyznają jezuici we wstępie do podcastu, sporo czasu spędzają na Twitterze i właśnie w przestrzeni tego portalu będą szukali inspiracji do adwentowych rozważań prezentowanych w nagraniu.

Każdy z czterech odcinków będzie efektem mierzenia się autorów ze znalezionymi w sieci inspiracjami, w każdym będą szukać śladów Boga, który przychodzi w adwencie.

W pierwszym odcinku podcastu Łukasz Sośniak SJ i Dominik Dubiel SJ szukają odpowiedzi na pytanie o to, jak odnaleźć w sobie dziecięcą ciekawość i radość oczekiwania na Boże Narodzenie, która przecież była obecna, kiedy byliśmy dziećmi.

DEON.PL POLECA

Zdaniem rozmówców śladów, po których możemy dojść do takiej radości oczekiwania, szukać trzeba w symbolach, które towarzyszą na przykład liturgii roratniej.

Podcast jezuicki. Adwent na Twitterze. Odcinek 1

"Pierwsze cztery odcinki naszego podcastu będą adwentowe. Oto pierwszy z nich, w którym zaczepiamy niektórych Twitterian i gadamy o tęsknocie za Jezusem i o tym, co ona ma wspólnego z katolickimi dziennikarkami i myciem zębów. Może jakimś cudem nasza rozmowa pomoże wam nie przeskoczyć przez adwent jak przez kałużę, ale wleźć w nią jak małe dziecko, ochlapać wszystkich i ucieszyć się tym czasem" - piszą jezuici.

Posłuchaj na Spotify

Posłuchaj na YouTube

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
José Ignacio Tellechea Idígoras

Książka Ignacy Loyola, sam i na piechotę została uznana za jedną z najbardziej wartościowych biografii tego niezwykłego człowieka i założyciela Towarzystwa Jezusowego (jezuitów).

Autor opisuje Ignacego jako człowieka z krwi i kości, cierpliwego i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Co ma wspólnego głodny amstaff z adwentem?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.