Czy anioł stróż zna nasze myśli? Jak można się z nim kontaktować?

Czy anioł stróż zna nasze myśli? Jak można się z nim kontaktować?
Fot. Elijah Hiett / Unsplash.com
DA Wawrzyny / YouTube.com / mł

Ilu aniołów jest obecnych na mszy świętej? Czy anioł stróż zna nasze myśli? Czy trzeba w niego wierzyć? Jak można wejść w prawdziwą relację ze swoim aniołem, którego nie widać?  - Nie trzeba wierzyć w anioła, żeby go mieć. Ale gdy się już wie, można się z nim zaprzyjaźnić - mówi s. Maria Druch.

Jest ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów i podróżuje po Polsce, by opowiadać o niewidzialnych bożych posłańcach, ich wpływie na nasze życie i relacji, jakie możemy mieć z naszym aniołem stróżem.

- Może nam się wydawać, że prawda o aniołach kojarzy nam się tylko z dzieciństwem i modlitwą "Aniele Boży, stróżu mój", której nauczyliśmy się dawno temu. I mamy takie przekonanie, że aniołowie są dobrzy dla dzieci, ale się z nich wyrasta. Ja zaprzyjaźniłam się z moim aniołem stróżem na chwilę przed dorosłością  i ta przyjaźń trwa w moim dorosłym życiu - dzieliła się s. Maria Druch podczas konferencji. 

Ilu aniołów jest na mszy świętej? 

Jak wyjaśnia s. Maria, aniołowie to osoby, których nie widać, ale które są bardzo realne, a  prawda na ich temat jest w Kościele żywo obecna, choć czasem nie zwracamy na nią uwagi.

DEON.PL POLECA

- Gdy się rozejrzymy, warto sobie uświadomić, że w Kościele na mszy jest o wiele więcej osób, niż widać, bo z każdym człowiekiem przyszedł na mszę jego anioł stróż. Są tu też aniołowie, którzy nieustanie adorują Najświętszy Sakrament. Są aniołowie, którzy asystują w czasie Eucharystii - wyjaśnia siostra.

To pierwszy krok do relacji z aniołem

Co trzeba zrobić, żeby wejść w relację ze swoim aniołem? Jak mówi s. Maria, pierwszy krok to decyzja.

- To jest tak, jak z każdą inną relacją. Kiedy decyduję się, że chcę nawiązać relację, wybieram to, że obdarzę kogoś moją uwagą i czasem. Że to będzie relacja dwustronna - nie tylko będę czegoś chcieć i o coś prosić, ale będę też dziękować i dawać coś z siebie. Dlatego ten pierwszy krok to jest uznanie, że mój anioł jest prawdziwy i jest obok mnie, a potem potraktowanie go poważnie i zwrócenie się do niego. Można to zrobić swoimi słowami, powiedzieć: "Nie wiem, jak to jest przyjaźnić się jak z aniołem stróżem, ale od dziś wiem, że to możliwe, i chcę się dowiedzieć, jak to jest współpracować z Tobą i odróżniać Twój głos od innych".

Czy anioł stróż zna nasze myśli? 

Jak podkreśla siostra, warto dziękować aniołowi, dokładnie tak, jak to robimy w innych relacjach. Za co mu dziękować? Za to, że przy nas jest, czuwa. - Warto inaczej popatrzeć na te momenty, które do tej pory nazywaliśmy przypadkiem albo szczęściem - a może to anioł zareagował, interweniował? - podpowiada s. Maria. 

Wyjaśnia też, że anioł stróż nie zna naszych myśli. 

- Anioł nie zna naszych myśli: tylko Pan Bóg wie, o czym marzymy, za czym tęsknimy, czego potrzebujemy - mówi s. Maria. Dlatego, jeśli chcemy coś z naszym aniołem robić albo potrzebujemy jego pomocy, musimy mu o tym dać znać. - Mój przyjaciel Filip, który jest grafikiem komputerowym, kiedy się dowiedział, że anioł nie zna jego myśli, każdy dzień rozpoczyna od listy zadań dla anioła, którą umieszcza na pulpicie komputera, żeby anioł nie miał wątpliwości, że Filip na niego w tych sprawach liczy - opowiada s. Maria.

Jakie są kolejne kroki do dobrej relacji ze swoim aniołem? Posłuchaj całej konferencji:

Źródło: DA Wawrzyny / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Aleksander Bańka

Ile wiesz na temat aniołów? Czy wiesz do czego są zdolne i w czym mogą Ci pomóc?
Gdy dowiesz się jaka jest ich niezwykła potęga i co potrafią, przekonasz się, że Bóg ma gest...

Skomentuj artykuł

Czy anioł stróż zna nasze myśli? Jak można się z nim kontaktować?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.