Jak usłyszeć swojego anioła stróża? Zacznij z nim rozmawiać

Jak usłyszeć swojego anioła stróża? Zacznij z nim rozmawiać
Fot. depositphotos.com
Siostry od Aniołów / YouTube.com

Zapewne nieraz zastanawialiście się, jak nawiązać kontakt ze swoim aniołem stróżem, jak się z nim zaprzyjaźnić, jak usłyszeć jego głos w codziennym życiu. Odpowiedź na te pytania znają Siostry od Aniołów, które tłumaczą, co należy zrobić aby nasz anioł stróż stał się nam bliski. Zobaczcie pierwszą część naszego cyklu „Adwentowe spotkania z aniołami”.

Siostry Maria Druch i Agnieszka Mazur opublikowały na YouTube dziewięcioodcinkową serię filmów „Nowenna do Aniołów”. W jednym z nich wyjaśniają, jak ważny jest dialog z naszym aniołem stróżem jeżeli chcemy się z nim zaprzyjaźnić i go usłyszeć.

„W każdą relację wpisany jest dialog. Czyli wymiana zdań, spojrzeń, gestów, myśli, wartości… jak w takim razie można dialogować z aniołem, którego nie widać, którego nie mogę złapać za rękę, tym bardziej za skrzydło? Jest to możliwe, na poziomie ducha” – tłumaczą Siostry od Aniołów.

„Aniołowie mogą komunikować się z nami działając na naszą wyobraźnię, dając nam to, co nazywamy natchnieniami. Mogą też posługiwać się tym, co jest wokół nas, żeby przekazać nam informację”.

„Dialog zakłada dwie strony. Ludzie to bardzo głośny gatunek. Robimy wokół siebie mnóstwo hałasu. Aniołowie nie mają problemu, żeby nas usłyszeć. Gorzej jest z usłyszeniem ich. Aniołowie nie krzyczą. Najłatwiej jest usłyszeć je w ciszy. I to też nie zawsze się udaje. Często nie wystarczy jednorazowe wyłączenie źródeł dźwięku na trzy minuty. Chodzi o pewien rodzaj wewnętrznej ciszy, który trzeba w sobie pielęgnować. Ale od czegoś trzeba zacząć” – mówią siostry.

Obejrzyj film o dialogu z aniołem stróżem

Zadanie: znajdź dzisiaj czas i miejsce w którym możesz pobyć we względnej ciszy. 7 minut. Z telefonem w trybie samolotowym. Może ten czas wystarczy tylko na to, żeby przyjrzeć się swoim myślom, złapać oddech, a może już uchwycisz coś, co chce Ci przekazać Twój anioł! Podziel się w komentarzach, jak ci się to udało.

Źródło: Siostry od Aniołów / YouTube.com

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Płomień, który rozświetla mrok

Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny…

Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności?

Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale...

Skomentuj artykuł

Jak usłyszeć swojego anioła stróża? Zacznij z nim rozmawiać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.