Czy dostaniemy od Boga cokolwiek o co poprosimy?

Czy dostaniemy od Boga cokolwiek o co poprosimy?
fot. unsplash.com

W dzisiejszej Ewangelii Jezu mówi nam, że o cokolwiek poprosimy Ojca w Jego imię, Bóg da nam. To wszystko dlatego, że ukochaliśmy Pana Jezusa i uwierzyli, że On go posłał. 

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię (28.05.2022)

Komentuje Jan Głąba SJ

Można się zastanawiać, czy to faktycznie jest tak, że jak poprosimy Boga o cokolwiek w imię Jezusa, to On to spełni. Ale można iść jeszcze głębiej i zastanowić się, co to oznacza "prosić w imię Jezusa". To jest o wiele ciekawsze, bo prośba w imię Jezusa, to nie jest każda prośba. Prośba w imię Jezusa jest po pierwsze ukierunkowana na ukochanie Pana Boga i drugiego człowieka, a po drugie jest ukierunkowana na cel, jaki człowiek ma osiągnąć. 

Tym celem jest zbawienie, czyli spotkanie w Królestwie Niebieskim z Bogiem Ojcem. 

Może dzisiaj, pośród tych wszystkich próśb które mamy do Boga, jesteśmy zaproszeni do tego, że możemy skorzystać z tej wielkiej protekcji jaką jest imię Jezusa. Może to jest także przypomnienie, że wszystkie nasze działania muszą być ukierunkowane na miłość. 

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Skomentuj artykuł

Czy dostaniemy od Boga cokolwiek o co poprosimy?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.