Czym grzeszyli mieszkańcy Sodomy? Nie chodziło o "brak gościnności"

Czym grzeszyli mieszkańcy Sodomy? Nie chodziło o "brak gościnności"
Fot. Nadine Shaabana / Unsplash
Bez sloganu / YouTube / mł

Czym są tzw. grzechy sodomskie - popełniane przez mieszkańców Sodomy i Gomory? To jedne z grzechów wołających o pomstę do nieba. Jak tłumaczą franciszkanie, te  grzechy mają ogromną siłę rażenia w dzisiejszym świecie.

W nagraniu opublikowanym na kanale "Bez sloganu" tematem zajęli się franciszkanie - o. Leonard Bielecki i o. Franciszek Chodkowski.

Czy grzech sodomski to brak gościnności?   

- Niektórzy kwalifikują te grzechy jako brak gościnności udzielonej podróżnym. I to można w tych ich grzechach odnaleźć, ale ogólnie sodomici zasłynęli z ogromnego nierządu, z wyuzdania, z tego, co wykracza poza naturę seksualną człowieka - mówi o. Leonard Bielecki. -  To jest zoofilia, kazirodztwo, pedofilia, a także współżycie homoseksualne. Dlaczego? Bo jest wbrew naturze.

Jak zauważają franciszkanie, o współżyciu homoseksualnym mówi już Księga Kapłańska: czytamy w niej: "nie będziesz obcował z mężczyzną, jak się obcuje z kobietą; to jest obrzydliwość.". W tych grzechach należałoby umieścić całą przemoc seksualną, na czele z gwałtem - dodaje o. Bielecki.

DEON.PL POLECA

- To cała grupa grzechów wykraczających przeciwko czystości, przeciwko relacji miłości przeciwko porządkowi, który Pan Bóg dał, dotyczących sfery seksualności - mówi. 

Posłuchaj całego nagrania: 

Źródło: Bez sloganu / YouTube / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Marcin Kowalski

Spośród wszystkich autorów Nowego Testamentu święty Paweł poświęca związkom natury homoseksualnej najwię­cej miejsca, odnosząc się do nich krytycznie w Rz 1,26–27, 1 Kor 6,9–10 oraz 1 Tm 1,8–10. Dlaczego Paweł krytyku­je relacje homoseksualne? Czy odrzuca...

Skomentuj artykuł

Czym grzeszyli mieszkańcy Sodomy? Nie chodziło o "brak gościnności"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.