"Decyzja kobiety jest lepsza". Co papież Franciszek myśli o kobietach?

"Decyzja kobiety jest lepsza".  Co papież Franciszek myśli o kobietach?
Papież Franciszek. Fot. Grzegorz Gałązka / DEON
KAI / PAP / Vatican News / Opoka / mł

Papież Franciszek bardzo docenia kobiety. Często jest krytykowany za to, że włącza je na przykład w prace watykańskich urzędów. Przy wielu okazjach mówi też wprost, jak bardzo ważne jest przekonanie o równości kobiet i mężczyzn wynikającej z boskiego zamysłu i ostrzega przed deprecjonowaniem roli i sposobu myślenia kobiet.

Oto kilka inspirujących myśli papieża o kobiecości.  

Papież Franciszek: decyzja kobiety jest lepsza

"Kobiety mają zdolność zarządzania i całkowicie innego myślenia niż my i powiedziałbym: lepszego niż my, innego" - mówił Franciszek w trakcie spotkania z redkacją magazynu "Kobiety, Kościół, Świat" w marcu 2023

"Kobieta jest matką i widzi tajemnicę Kościoła wyraźniej niż my, mężczyźni. Z tego powodu rada kobiety jest bardzo ważna, a decyzja kobiety lepsza" - podkreślał papież w wywiadzie dla jezuickiego czasopisma "America" w listopadzie 2022.

DEON.PL POLECA

"Jakże wielu decyzji niosących śmierć można by uniknąć, gdyby kobiety były w centrum decyzji!" - czytamy w papieskim tweecie z 27 października 2022 roku.

Kobiety wnoszą swoje dary. I tego potrzebuje świat

"Kobiety wnoszą swoje dary. Nie muszą upodabniać się do mężczyzn, nie. Są kobietami, potrzebujemy ich. A społeczeństwo, które nie jest w stanie postawić kobiety na swoim miejscu, nie idzie do przodu" - tłumaczył papież Franciszek dziennikarzom w samolocie, którym wracał zBahrajnu do Watykanu w listopadzie 2022 r.

"Kobieta ma swój sposób na rozwiązanie problemu, który nie jest sposobem mężczyzny. I obie drogi muszą ze sobą współdziałać: kobieta równa mężczyźnie pracuje dla dobra wspólnego z tą intuicją, którą mają kobiety – mówił dziennikarzom Franciszek. 

"Kobieta jest wielkim darem Boga, wnosi harmonię w świat stworzony" - przypominał papież w homilii podczas mszy odprawianej w Domu św. Marty w lutym 2017. 

Źródło: KAI / PAP / Vatican News / Opoka / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Lekan OP

Bądź sobą w pełni!

Chcemy czuć się piękne, spełnione i bezpieczne w każdym aspekcie życia: w relacjach, w pracy, w kreowaniu siebie czy w przestrzeni wartości, które wyznajemy. Na swojej drodze spotykamy jednak wiele trudności....

Skomentuj artykuł

"Decyzja kobiety jest lepsza". Co papież Franciszek myśli o kobietach?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.