5 pięknych modlitw, które Maryja objawiła w Fatimie

5 pięknych modlitw, które Maryja objawiła w Fatimie
(fot. CC BY 2.0 / flickr.com)
3 lata temu
catholicnewsagency / wc / kw

Jednymi z najbardziej znanych objawień są objawienia fatimskie, które miały miejsce na początku XX wieku. Matka Boża wraz z aniołem ukazała się trójce ubogich portugalskich dzieci- Franciszkowi, Hiacyncie oraz Łucji.

W trakcie trwania objawień Maryja przekazała dzieciom wiele wiadomości, większość z nich wzywała do osobistego nawrócenia. Jednak Niepokalana zostawiła także słowa pięciu nowych modlitw.

Pierwsza modlitwa jest wszystkim dobrze znana, natomiast słowa pozostałych czterech niekoniecznie.

Oto one:

1. Modlitwa po dziesiątce różańca

"O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia".

Najświętsza Pani poleciła dzieciom odmawianie tej modlitwy po każdym dziesiątku różańca.

2. Modlitwa wynagradzająca

"O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z całego serca. Proszę Cię o przebaczenie tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, którzy nie ufają Tobie i którzy Cię nie kochają".

Tę modlitwę trójce dzieci podarował anioł rok przed objawieniami Maryjnymi (tj. w 1916 roku).

3.  Modlitwa do Trójcy Świętej

"Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Z najgłębszą czcią i żalem za moje grzechy, ofiaruję Tobie drogocenne Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo naszego Zbawiciela obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na całej kuli ziemskiej, jako zadośćuczynienie za grzechy, przez które On sam jest znieważany. Na mocy nieskończonych zasług Jego Najświętszego Serca i przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o nawrócenie nieszczęśliwych grzeszników. Amen".

Kolejna modlitwa od anioła. Kiedy anioł darował dzieciom tą modlitwę nad ich głowami ukazała się hostia i kielich, wówczas Franciszek, Hiacynta i Łucja uklękli przed przedmiotami i odmówili powyższą modlitwę.

4. Modlitwa eucharystyczna

"Przenajświętsza Trójco, uwielbiam Cię! Mój Boże, mój Boże kocham Ciebie ukrytego w Przenajświętszym Sakramencie".

Podczas pierwszego objawienia 13 maja 1917 roku Matka Boża powiedziała: "A więc będziecie musieli wiele wycierpieć. Ale łaska Boża będzie waszą pociechą". Według relacji Łucji wokół nich zaświeciło jasne światło i po chwili, bez wahania wszyscy zaczęli odmawiać powyższą modlitwę.

5. Modlitwa pokutna (przy podejmowaniu ofiary)

"O Jezu z miłości ku Tobie i dla nawrócenia grzeszników, pragnę Ci wynagrodzić za wszystkie zniewagi wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi".

Pierwszego dnia objawień Matka Boża przekazała dzieciom słowa tej modlitwy oraz modlitwy po dziesiątku różańca. Powyższy pacierz najlepiej odmawiać przed podejmowaniem ofiary dla Boga.

A więc do dzieła!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
João César das Neves
8,00 zł
19,99 zł

Kiedy myślimy o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w XX wieku, często zadajemy sobie pełne wyrzutu pytanie: gdzie w tym wszystkim był Bóg?

Cud, który wydarzył się w Fatimie, jest niemożliwy do zignorowania w świetle...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

5 pięknych modlitw, które Maryja objawiła w Fatimie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.