7 porad, które pozwolą ci lepiej uczestniczyć we mszy świętej

7 porad, które pozwolą ci lepiej uczestniczyć we mszy świętej
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Catholic Link Fr. Steve Flynn

Jeśli czujesz, że coniedzielna wizyta w kościele stała się dla ciebie rutyną, to mamy coś, co sprawi, że na mszę zaczniesz patrzeć w zupełnie inny sposób.

Święty Jan Maria Vianney powiedział: "Jeżeli w pełni zrozumielibyśmy znaczenie Mszy Świętej, umarlibyśmy z radości".

1. Zdeklaruj się, że nie opuścisz kolejnej Mszy Świętej

Powiedz to na głos do Boga i członków swojej rodziny. Niech Msza będzie pierwszą rzeczą w twoim harmonogramie, kiedy robisz plan przed weekendem. Jeśli będziesz poza miastem, poszukaj najbliższego kościoła. Dopilnuj wszystkiego i zaplanuj odpowiednio czas.

2. Przygotuj się do Mszy Świętej

Dowiedz się, jakie będą czytania i zapoznaj się z nimi. Jest mnóstwo aplikacji, które pozwalają sprawdzić i przeczytać fragmenty Pisma na dany dzień. Wykorzystaj to.

3. Zaplanuj przyjazd 5-10 minut przed rozpoczęciem

Zawsze może się wydarzyć coś, co zatrzyma cię na kilka minut. Zaplanuj, aby zająć miejsce w ławce, aby zwolnić, odetchnąć i otworzyć swoje serce na Jezusa, który chce działać w tobie podczas Mszy. Kiedy decydujesz się na przyjście po rozpoczęciu lub wychodzisz przed zakończeniem, pokazujesz, co tak naprawdę jest dla ciebie ważne.

4. Załóż swoje najlepsze ubranie

Stroimy się na wydarzenia, które są dla nas istotne. Ten drobny akt przygotowania pokazuje innym, że uczestnictwo w Eucharystii ma dla ciebie ogromne znaczenie. Kiedy jedna z moich siostrzenic spojrzała na swojego ojca, powiedziała: "idziemy do kościoła". Był ładnie ubrany, dzięki czemu ona wiedziała, że idą na Mszę.

5. Bierz aktywny udział we Mszy

Celebruj ją w pełni. Możesz spokojnie odpowiadać, odważnie śpiewać, uważnie słuchać, nie zważać na to, co cię rozprasza, pozostawać do końca ostatniej pieśni, bądź przykładem dla swojej rodziny i innych parafian.

6. Nie spiesz się do wyjścia

Daj sobie czas po nabożeństwie, aby odmówić modlitwę dziękczynną. Postaraj się porozmawiać z ludźmi w drodze powrotnej. Wiele przyjaźni trwających całe życie zaczyna się od powiedzenia "cześć" w kościele.

7. Miej cel i idź naprzód

Rozejrzyj się dookoła. Rasizm, nienawiść, przemoc. Wygląda na to, że ludzie uparcie oddalają się od siebie nawzajem. Potrzebujemy Jezusa. Potrzebujemy Eucharystii. Musimy wszyscy stworzyć jedność w Chrystusie.

Dlatego pamiętaj, że Msza trwa po wyjściu z kościoła. Bądź wdzięczny za to, co otrzymałeś, i pomagaj innym.

Tłumaczenie: Patrycja Czech

Tekst pierwotnie ukazał się na portalu Catholic Link

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
35,75 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

7 porad, które pozwolą ci lepiej uczestniczyć we mszy świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.