Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz?

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz?
(fot. aj)
Redakcja DEON.pl

Wyzwanie albo ćwiczenie duchowe dla singla, dla pary, dla księdza albo siostry zakonnej. Do wyboru przez 22 dni. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy coś dla duszy i dla ciała. Wchodzisz w to?

Miałeś kiedyś "kalendarz-zdrapkę"? To takie narzędzie pracy nad sobą, dzięki któremu zdrapujesz i masz zadanie do wykonania na każdy kolejny dzień. Nasz challenge zorganizowaliśmy w bardziej przystępnej formie on-line. Każdego dnia Adwentu będziemy mieć dla Ciebie zadanie do wykonania albo ćwiczenie duchowe do przemyślenia. Otrzymasz je na swoją mesendżerową skrzynkę na Facebooku.

DEON.PL POLECAMożesz wybrać zestaw dla singla, księdza lub siostry zakonnej, osoby w związku albo uniwersalny.

Jak się zapisać? 

Kliknij na przycisk poniżej - otworzy ci się okno z Messengerem. Tam naciśnij "Rozpocznij", wybierz swój zestaw i postępuj dalej według instrukcji ⤵️

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz? - zdjęcie w treści artykułu

Wahasz się? 

Jeśli martwisz się, że nie podołasz, obiecujemy - jak któregoś dnia zrezygnujesz z challenge'u, to nic się nie stanie! Adwent będzie toczył się dalej, a Ty wrócisz do wyzwań bądź cwiczeń duchowych wtedy, kiedy poczujesz, że chcesz. Wystarczy, że wpiszesz "unsubscribe".

Adwent to dobry moment, żeby spróbować być bliżej Boga, siebie i innych ludzi.

 

Co zyskasz dzięki dołączeniu do naszego adwentowego challenge'u? 7 korzyści

  • motywację i inspirację do pracy na sobą
  • poczucie, że przeżyłeś ten czas w nietypowy sposób (i przy okazji pod koniec Adwentu, nie wpadniesz w panikę, że Boże Narodzenie za 3 dni, a ty nie zrobiłeś ze sobą i swoim wnętrzem kompletnie nic) 
  • zbliżysz się do Boga, siebie, innych ludzi 
  • zrobisz coś pierwszy raz w życiu 
  • pozwolisz Bogu, żeby zajął się Twoim sercem 
  • dowiesz się o sobie czegoś nowego 
  • coś, o czym my jeszcze nie wiemy i pewnie się nie dowiemy, a ty odkryjesz to pod koniec #adwentowego challenge'u deonowego

Wśród adwentowych wyzwań znajdziecie zadania przygotowane przez redaktorów DEON.pl, ale też takie, które specjalnie dla was wymyślili między innymi:

Monika i Marcin Gomułkowie - małżeństwo z Torunia, nieustannie zakochani i uśmiechnięci rodzice Adasia i Zuzi. Swoimi przemyśleniami i doświadczeniem życia w rodzinie dzielą się, publikując treści w sieci, autorzy bloga początekwieczności.com.

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz? - zdjęcie w treści artykułu nr 1

(fot. prywatne archiwum Moniki i Marcina Gomułków) 

Ks. Kuba Bartczak - raper i autor tekstów, duszpasterz młodzieży. Na swoim Facebooku pisze: "Celem strony jest głoszenie Chrystusa Wszystkim, Wszędzie, Zawsze. Amen!". W wolnych chwilach daje koncerty, pracuje jako kapelan w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz? - zdjęcie w treści artykułu nr 2

(fot. facebook.com/Ks-Jakub-Bartczak)

Maja i Krzysztof Sowińscy - małżeństwo, które celebruje życie w Skierniewicach. Pełni pasji i Ducha rodzice Róży. Prowadzą kanał na YouTube i stronę na Facebooku, za pośrednictwem których chcą dzielić się swoimi talentami, aby budować królestwo Boże na Ziemi.

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz? - zdjęcie w treści artykułu nr 3

(fot. prywatne archiwum autorów)

Marcin Zieliński - lider wspólnoty "Głos Pana", posługuje modlitwą o uzdrowienie. Głosi Ewangelię w Polsce i za granicą. Od kiedy poznał Jezusa, każdą swoją posługę podejmuje na większą chwałę Bożą. Działania Marcina możecie śledzić na jego fanpage'u.

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz? - zdjęcie w treści artykułu nr 4

(fot. Dorota Czoch, materiały RTCK)

Zestaw adwentowych ćwiczeń duchowych stworzyliśmy na podstawie "Ćwiczeń duchowych" Wojtka Werhuna SJ.

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz? - zdjęcie w treści artykułu nr 5

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ

Podręczne narzędzie rozwoju osobistego i duchowego

Ćwiczenia duchowe to zbiór pojedynczych ćwiczeń ułożonych na podstawie tradycji świętego Ignacego Loyoli. Możesz je dostosować do własnego trybu życia i korzystać z nich w dowolny dla siebie sposób.

...

Skomentuj artykuł

Adwentowy challenge na Mesengerze. Dołączasz?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.