Bóg kazał Kościołowi otworzyć drzwi dla obcego

Bóg kazał Kościołowi otworzyć drzwi dla obcego
(fot. youtube.com)
2 lata temu
bp Grzegorz Ryś

Raz sobie ten tekst przeczytałem po grecku i do dzisiaj we mnie ten tekst pracuje. Bo po grecku to brzmi: "byłem obcy, a wprowadziliście mnie do swojego zgromadzenia" - mówi bp Ryś.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Grzegorz Ryś
25,13 zł
27,92 zł

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników...

Skomentuj artykuł

Bóg kazał Kościołowi otworzyć drzwi dla obcego
Komentarze (2)
Andrzej Ak
Andrzej Ak
24 lipca 2017, 00:00
Jednak Jezus nigdy nie namawiał, aby wpuszczać wilka między owce. Teraz właśnie stoimy w momecie świata, gdy anioł światłości (lucyfer) mimo iż upadł zaczął oślepiać świat. W blaskach tego światła wilk jawi się jako obcy potrzebujący pomocy. Jego odmienność, która wynika z przebrania się za owcę tłumaczy się jako cechę wymagającą conajmniej naszej tolerancji. Tym samym wilk w owczej skórze dla zaślepionych gospodarzy stał się przyjacielem. Gdy nastanie mrok wilk najpierw otworzy drzwi gospody, wpuszczając inne wilki, potem udusi i wyniesie dzieci w celu późniejszej kosumpcji, a na końcu pożre samych gospodarzy. I to nie będzie bajka.
WN
Witold Nowiński
25 lipca 2017, 10:55
Czy Pan Bóg na sądzie ostatecznym zapyta nas tylko o te owce z zagrody o które się zatroszczyliśmy, czy może również o te, które są na zewnątrz, a wśród których być może istotnie kręcą się ukryte pod owczymi skórami wilki. Warto sobie to pytanie zadać, nawet jeśli trudno być pewnym jaka jest odpowiedź.

Skomentuj artykuł

Bóg kazał Kościołowi otworzyć drzwi dla obcego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.