Chcesz wiedzieć, czego naprawdę w życiu pragniesz? Zastosuj tę metodę

Chcesz wiedzieć, czego naprawdę w życiu pragniesz? Zastosuj tę metodę
(fot. Zulmaury Saavedra on Unsplash)
Paweł Kosiński SJ

Chcesz wiedzieć, czego naprawdę w życiu pragniesz? Zastosuj tę metodę - zdjęcie w treści artykułu

(fot. Zulmaury Saavedra on Unsplash)

DEON.PL POLECA

Masz problemy z modlitwą? Nie umiesz spędzać czasu z przyjaciółmi? Stres zabiera ci radość z życia? Zastosuj tę metodę. Jeśli poddasz się tej sile, twoje życie zmieni się radykalnie.

1. [WPROWADZENIE]

To klucz do świadomego przeżywania każdej chwili. Ktoś mógłby pomyśleć, że w życiu ważne są szczególne chwile, spektakularne przeżycia i czekać na to, żeby ich doświadczyć. To jednak jest fałszywy obraz. Poznanie swoich poruszeń jest najczęściej delikatne i ciche. Nie ma w sobie powalających mocy, choć kiedy człowiek podda się tej sile, jego życie zmieni się radykalnie:

2. [MEDYTACJA]

Poznanie wewnętrznych poruszeń jest istotą uważności. Nie wielkie teorie, nie jakieś przełomowe odkrycia, nie spektakularne działania. Po prostu zwyczajne zdawanie sobie sprawy z tego, że w moim wnętrzu rozgrywają się istotne rzeczy i jeśli z uważnością je przyjmę, poprowadzą mnie tam, gdzie znajdę spokój, szczęście i życie.

3. [ZADANIE]

Przypomnij sobie jakąś ostatnią sytuację, w której twoje myśli poszybowały gdzieś w marzenia. Zatrzymaj się, czuj i nazywaj swoje uczucia:

4. Muzyka pomaga zbudować w sobie przestrzeń, którą można wypełnić pokojem i spotkać tam siebie, odpocząć, ale też skonfrontować się z niechcianymy uczuciami i trudnymi emocjami.

Jeśli chcesz dalej medytować, jeśli potrzebujesz takiego czasu w drodze do pracy lub w stresujących momentach - znajdź w ciągu dnia chwilę, żeby usiąść spokojnie i posłuchaj tej piosenki:

O czym marzyłeś podczas jej słuchania? To mogę być bardzo ważne dla ciebie rzeczy, z których wagi nie zdajesz sobie nawet sprawy. Nazwij je.

Może masz jakiś własny utwór, który pomaga ci znaleźć w sobie taki pokój?

Chcesz wiedzieć, czego naprawdę w życiu pragniesz? Zastosuj tę metodę - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Werhun SJ

Potrzebujesz zwolnić?

Daj sobie kwadrans. Czas tylko dla siebie. Żeby się zatrzymać. Żeby odkryć prawdę o sobie. Żeby znaleźć to, czego pragniesz.

49 ćwiczeń na uważność to indywidualny program rozwoju osobistego i duchowego.

Nauczysz się...

Skomentuj artykuł

Chcesz wiedzieć, czego naprawdę w życiu pragniesz? Zastosuj tę metodę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.