Co robić, gdy modlitwa nie daje mi kopa?

Co robić, gdy modlitwa nie daje mi kopa?
(fot. Josh Feiber / Unsplash // aj)
Jakub Nesterowicz OP

"W takich sytuacjach ludzie czują się opuszczeni przez wszystkich, również przez Pana Boga. Ale ta sytuacja może się zmienić" - mówi Jakub Nesterowicz OP.

Czasami możemy mieć wygórowane oczekiwania od naszej praktyki modlitwy. Chcemy żeby dała nam kopa. A może lepiej spać przed Panem Jezusem, niż silić się na mordęgę?

Z modlitwą jest jak z jazdą samochodem. Nie nauczysz się jej z książek. "Praktyka nie musi być nie wiadomo jaka, ale żeby była. Wtedy oddaję Panu Bogu to, co się dzieje" - mówi gość Szkoły Duchowości.

DEON.PL POLECA

* * *

Co robić, gdy modlitwa nie daje mi kopa? - zdjęcie w treści artykułu

Dominikańska, ignacjańska, benedyktyńska… a może zupełnie inna? Czujesz, że nigdzie nie pasujesz ze swoją modlitwą, a chciałbyś odnaleźć własne miejsce w Kościele? Nasza Szkoła Duchowości pomoże ci odnaleźć siebie wśród tylu możliwości. Spotkaj się oko w oko z największymi mistrzami modlitwy i duchowości, których zaprezentują nasi goście w najnowszym projekcie DEON.pl.

Czym jest Szkoła Duchowości? Więcej dowiesz się tutaj. Kolejny odcinek już w najbliższy czwartek na DEON.pl. Poprzedni znajdziesz tutaj.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Co robić, gdy modlitwa nie daje mi kopa?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.