Codzienna modlitwa przed uroczystością św. Rity

Codzienna modlitwa przed uroczystością św. Rity
fot. cathopic.com
Logo źródła: WAM psd

Zbliża się wspomnienie św. Rity z Cascii, bardzo popularnej i skutecznej wspomożycielki. Proponujemy codzienną modlitwę, która pomoże wam w codziennym życiu.

Codzienna modlitwa ku czci św. Rity

Oto przychodzę do Ciebie, najdroższa święta Rito, która w sanktuarium w Cascii, gdzie czczone są Twe doczesne szczątki, wylewasz na świat zdroje łask. Staję przed Tobą, by złożyć Ci codzienny hołd mojego serca, pełnego wdzięczności i poświęconego Tobie.

Miłuję Cię, święta Rito, patronko w sprawach trudnych! Ratuj mnie zawsze od nieodwracalnych skutków zła. Przyzywam Cię, oblubienico Krzyża świętego! Odsuwaj daleko ode mnie i od moich bliskich rozpacz, która jest śmiercią dla duszy. Sławię Cię, o wzorze młodzieńczego wieku! Spraw, by młodzi ludzie nie wpadali w zasadzki niewiary i fałszywych wartości.

Błogosławię Cię, litościwa wspomożycielko nieszczęśliwych! Przybądź mi z pomocą w każdej potrzebie i nieszczęściu. Wychwalam Cię, o bohaterko wszelkiej cnoty! Wyproś mi łaskę naśladowania Cię w łagodności, cierpliwości i miłości. W ten sposób z pewnością spodobam się Bogu i uczczę Cię, która niczego innego nie pragniesz, jak widzieć Go wielbionego przez wszystkich. Kocham Cię, moja najsłodsza patronko! Twemu wstawiennictwu powierzam wszystkie me największe nadzieje. Proś za mną Jezusa Ukrzyżowanego, u którego stóp przedstawiają Cię na obrazach w chwili otrzymywania kolca z Jego cierniowej korony; módl się za mną i uproś mi przebaczenie mych grzechów.

DEON.PL POLECA

Pozdrawiam Cię, o słońce z Cascii, drogocenny klejnocie Umbrii, chwało Zakonu Augustiańskiego, jaśniejąca gwiazdo raju. Bądź dla mnie i dla moich bliskich przewodniczką w burzach życia, prowadź mnie do upragnionego portu nieba, ażebym mógł kochać Cię i błogosławić oraz z Tobą kochać i błogosławić na wieki Miłosiernego Pana. Amen.

Więcej modlitw w książce: Św. Rita. Modlitewnik

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Dorota Mazur

Na zawartość książki składa się życiorys Świętej, wypowiedzi św. Jana Pawła II na jej temat oraz modlitwy i świadectwa łask otrzymanych za jej wstawiennictwem.

W czasach, w których przyszło żyć św. Ricie, panowały chaos, niepokój...

Skomentuj artykuł

Codzienna modlitwa przed uroczystością św. Rity
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.