Codzienna modlitwa przed uroczystością św. Rity

Codzienna modlitwa przed uroczystością św. Rity
fot. cathopic.com
5 lat temu
Logo źródła: WAM psd

Zbliża się wspomnienie św. Rity z Cascii, bardzo popularnej i skutecznej wspomożycielki. Proponujemy codzienną modlitwę, która pomoże wam w codziennym życiu.

Codzienna modlitwa ku czci św. Rity

Oto przychodzę do Ciebie, najdroższa święta Rito, która w sanktuarium w Cascii, gdzie czczone są Twe doczesne szczątki, wylewasz na świat zdroje łask. Staję przed Tobą, by złożyć Ci codzienny hołd mojego serca, pełnego wdzięczności i poświęconego Tobie.

Miłuję Cię, święta Rito, patronko w sprawach trudnych! Ratuj mnie zawsze od nieodwracalnych skutków zła. Przyzywam Cię, oblubienico Krzyża świętego! Odsuwaj daleko ode mnie i od moich bliskich rozpacz, która jest śmiercią dla duszy. Sławię Cię, o wzorze młodzieńczego wieku! Spraw, by młodzi ludzie nie wpadali w zasadzki niewiary i fałszywych wartości.

Błogosławię Cię, litościwa wspomożycielko nieszczęśliwych! Przybądź mi z pomocą w każdej potrzebie i nieszczęściu. Wychwalam Cię, o bohaterko wszelkiej cnoty! Wyproś mi łaskę naśladowania Cię w łagodności, cierpliwości i miłości. W ten sposób z pewnością spodobam się Bogu i uczczę Cię, która niczego innego nie pragniesz, jak widzieć Go wielbionego przez wszystkich. Kocham Cię, moja najsłodsza patronko! Twemu wstawiennictwu powierzam wszystkie me największe nadzieje. Proś za mną Jezusa Ukrzyżowanego, u którego stóp przedstawiają Cię na obrazach w chwili otrzymywania kolca z Jego cierniowej korony; módl się za mną i uproś mi przebaczenie mych grzechów.

Pozdrawiam Cię, o słońce z Cascii, drogocenny klejnocie Umbrii, chwało Zakonu Augustiańskiego, jaśniejąca gwiazdo raju. Bądź dla mnie i dla moich bliskich przewodniczką w burzach życia, prowadź mnie do upragnionego portu nieba, ażebym mógł kochać Cię i błogosławić oraz z Tobą kochać i błogosławić na wieki Miłosiernego Pana. Amen.

Więcej modlitw w książce: Św. Rita. Modlitewnik

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Dorota Mazur
20,00 zł

Na zawartość książki składa się życiorys Świętej, wypowiedzi św. Jana Pawła II na jej temat oraz modlitwy i świadectwa łask otrzymanych za jej wstawiennictwem.

W czasach, w których przyszło żyć św. Ricie, panowały chaos, niepokój...

Skomentuj artykuł

Codzienna modlitwa przed uroczystością św. Rity
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.