Czy w przyszłym roku nastąpi kanonizacja Pier Giorgia Frassatiego?

Czy w przyszłym roku nastąpi kanonizacja Pier Giorgia Frassatiego?
(fot. aj)
Catholic News Agency / piergiorgioletter.org / kk

Młodzi katolicy z całego świata wystosowali wspólny apel do papieża Franciszka w związku z nadchodzącym w przyszłym roku synodem biskupów dotyczącym młodzieży.

 "Pokornie Cię prosimy o skorzystanie z okazji nadchodzącego synodu, aby dać nam wyraźny znak, że świętość jest możliwa, także obecnie, nawet w zasięgu młodych ludzi, poprzez wpisanie naszego umiłowanego błogosławionego Pier Giorgia w poczet świętych" - piszą w liście do Ojca Świętego.

"Prosimy o tę kanonizację, ponieważ bł. Pier Giorgio jest w pewien sposób «jednym z nas» - młodym człowiekiem. Nie założył żadnej wielkiej kongregacji, ani nie wzniósł się na szczyty władzy; raczej żył swoim zwyczajnym życiem chrześcijanina, kochając w nadzwyczajny sposób Boga i swoich bliźnich" - dodają autorzy.

Wiele twarzy Frassatiego >>

DEON.PL POLECA

Za projektem stoi ks. Michał Niemczak, młody kapłan polskiego pochodzenia, który posługuje w archidiecezji Santa Fe w USA. W dostępnym na stronie projektu filmie, prosi młodych by przesyłali świadectwa działania bł. Pier Giorgia w ich życiu.

List można podpisać na stronie www.piergiorgioletter.org

Projekt wystartował w maju tego roku, a strona zebrała już 2033 podpisów z niemal 60 krajów na całym świecie. Świadectwa są aktualizowane w każdą niedzielę.

Wiele ze świadectw podkreśla wrażenie wielką otwartością błogosławionego. Polacy zaznaczają wagę zeszłorocznej peregrynacji relikwii bł. Pier Giorgia w Polsce.

"Był u nas u Dominikanów na Służewie w Warszawie rok temu. Coś we mnie, w moim sercu pchało do bycia przy nim. Jego obecność pomogła mi zaufać, że to też moja droga. Bardzo się odnalazłam w wielu wątkach z jego historii, stały mi się bliskie, jakoś wspólne - rodzina, miłość, widzenie Chrystusa w każdym" - pisze Katarzyna.

"W jego historii świętości dotknął mnie jego zwyczajny styl życia, a jednocześnie głęboka relacja z Bogiem" - dodaje Bartłomiej.

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Pier Giorgio Frassatiego

Boże, nasz Ojcze, daj nam odwagę wzbić się wyżej, odejść od pokus przeciętności i banału. Spraw byśmy, jak Piotr Jerzy, umieli otworzyć się na rzeczy wielkie i przyjąć z radością, Panie, Twoje zaproszenie do świętości; nie pozwól byśmy przez fałszywą skromność uważali, że nie jesteśmy do niej powołani, lub że jest ona ponad nasze siły.

Przez wstawiennictwo Piotra Jerzego obdarz nas łaską podążania z ufnością drogą "ku górze". Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy w przyszłym roku nastąpi kanonizacja Pier Giorgia Frassatiego?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.