Dlaczego Jezus musiał wstąpić do nieba?

Dlaczego Jezus musiał wstąpić do nieba?
fot. Paul Berthelon Bravo / Unsplash
Paweł Kosiński SJ

Dla nas dzisiaj wszystko jest jasne. Uczniowie nie rozumieli niczego z tego, co się działo. Wszystko było dla nich nowe.

1. Posłuchaj tej historii widzianej oczami ludzi, którzy stanęli przed wizją niemożliwego

W duchu medytacji ignacjańskiej spróbuj znaleźć w niej coś, czego wcześniej nie zauważałeś. Otwórz się na doświadczenie spotkania z kimś bardzo bliskim.

DEON.PL POLECA

2. Opowiedz Jezusowi o tym, czego nie potrafisz zrozumieć. Nie bój się przyjąć nowego.

Dobry Boże, nie zawsze potrafię zrozumieć i przyjąć to, co czynisz w moim życiu. Obdarz mnie odwagą, abym potrafił stawić czoło nieznanemu i dostrzec Ciebie tam, gdzie naprawdę jesteś. Daj mi wrażliwość bym widział znaki o Twojej obecności i działania pośród nas. Porusz moje serce. Amen.

[ON ŻYJE!] - O zmartwychwstaniu Jezusa wiemy już prawie wszystko. Na pewno? Posłuchaj tej historii z zupełnie innej perspektywy. Zobacz ją oczami Aspostołów, ukrytych uczniów, przestrzaszonych kobiet i Żydów, do których nagle docierają zdumiewające wieści. Jak narodziła się pogłoska, że Jezusa wykradziono, co działo się z Kościołem przed Zesłaniem Ducha Świętego i jak do tego podchodzili Rzymianie? Paweł Kosiński SJ zaprasza do wysłuchania Opowieści Wielkanocnej i przygotowania się na święto Pięćdziesiątnicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Wojciech Polak, Marek Zając

Bez kompromisów i skrępowania. Po ludzku

Czy Kościół powinien mieszać się do polityki? Czy Polska powinna przyjmować uchodźców? W jaki sposób mierzyć się z problemem pedofilii wśród księży? Co Kościół ma do powiedzenia kobietom, które...

Skomentuj artykuł

Dlaczego Jezus musiał wstąpić do nieba?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.