Egzorcysta: diabły złożyły temu chłopcu bardzo konkretną propozycję

Egzorcysta: diabły złożyły temu chłopcu bardzo konkretną propozycję
(fot. shutterstock.com)
3 lata temu
catholicnewsagency.com / ml

Ojciec Gallego, który od 9 lat jest egzorcystą, ujawnia szczegóły swojej pracy i opowiada o historii jednego z opętanych.

"Na początku bardzo się bałem" - powiedział w wywiadzie cytowanym przez Catholic News Agency.

Ksiądz przytoczył także historię jednego z przeprowadzonych przez siebie egzorcyzmów. Wspomniał, że kiedy zaczął wydawać rozkazy demonowi, ten odparł: "Gallego, widzę, że bardzo się starasz". "To mnie zszokowało" - dodał.

Egzorcysta zauważył jednak, że diabeł nie jest potężniejszy, ani równy Bogu. Kiedy został wyznaczony na nową funkcję, jedna z krewnych powiedziała, że egzorcyzmy to bardzo niebezpieczna sprawa, widziała bowiem na jednym z filmów, że szatan doprowadził do czyjegoś samobójstwa. Ksiądz odpowiedział, że: "diabeł jest tylko stworzeniem Pana Boga".

Jednemu z chłopców, który był opętany i bardzo cierpiał (pewnej nocy jego t-shirt został podpalony, słyszał dziwne głosy, które go wołały, cierpiał na bóle głowy), diabły przedstawiły wyjątkowo kuszącą propozycję: "jeśli podpiszesz z nami pakt, to już nigdy nie będziesz musiał przechodzić przez to, przez co przechodzisz teraz".

"Kiedy ludzie przechodzą jakiś kryzys, cierpią bardziej niż zwykle, czują się beznadziejnie - to także może być działanie diabła" - zauważył egzorcysta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Egzorcysta: diabły złożyły temu chłopcu bardzo konkretną propozycję
Komentarze (3)
W
werset
30 stycznia 2017, 09:32
(Mateusza 7:21-23) „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia. http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200002890
Adam Śnieżek
30 stycznia 2017, 10:35
Widzę, że "brata" Jehowcę tutaj przyniosło. Bóg chce zbawienia wszystkich ludzi, którzy za nim pójdą. Nie jak "nauczacie" 144 tysięcy wybranych. Dlatego pozwala na walkę duchową i wypędzanie demonów z ludzi opętanych. Egzorcyści są powołani przez Boga właśnie do tej walki, nie robią tego z własnego egoizmu, heroizmu - ale z pokory i głębokiej wiary w Boga, i Jezusa Zbawiciela Świata.  P.S. Ojcze Nasz też jest modlitwą egzorcyzmu prostego, a każdy ją odmawia, więc ?
30 stycznia 2017, 22:35
Ten "braciszek", to pikuś, gdyż są na tym portalu tacy "odłączeni" a właściwie tzw denominacje pentakostalne co to przeklinają i demonizują wszystko co katolickie, ale już zakrawa o absurd, że demonizują lub odrzucają cały Stary Testament. Jednocześni ci sami obwołują się "jedynymi głosicielami prawdy". To dopiero jest problem, chociaż podejrzewam, iż werbują do siebie jednostki. Pomimo wszystko ich to trzeba dopiero uwalniać, lecz kiedy i gdzie to Bóg raczy wiedzieć ?

Skomentuj artykuł

Egzorcysta: diabły złożyły temu chłopcu bardzo konkretną propozycję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.