Jak poznać, czy myśl jest od Boga, od demona czy ode mnie? Tomasz Nowak OP wyjaśnia

Jak poznać, czy myśl jest od Boga, od demona czy ode mnie? Tomasz Nowak OP wyjaśnia
(fot. YouTube / Strefa Wodza)

Wskazuje też na pewną pokusę, która ewidentnie pochodzi od diabła.

- Żeby budować relację, musi być dialog. On zaczyna się od słuchania, bo Bóg jako pierwszy mówi Słowo - wyjaśnia o. Tomasz Nowak OP w Strefie Wodza. - Często w modlitwie zdarza się, że mówimy równolegle.

- To jest trochę jak z dzieckiem, które się rodzi. Kiedy pojawia się na świecie - tak, jak Pan Bóg pojawia się w naszym życiu - uczy się mówić, a my uczymy się słyszeć, co nam komunikuje - opowiada. - Pan Bóg ma dużo cierpliwości do tego, wie, że tak to z nami jest. Komunikujemy się w taki sposób, że nie od razu wszystko zrozumiemy.

- Jeśli widzę, że myśl mnie osądza, poniża, odsuwa to nie jest od Boga. Bo Bóg jest miłością, nie działa tak - ale demon tak działa! Kusi cię do powinności - nawet nie do złego, ale do nadmiernego dobrego, czegoś, co nie jest zgodne z twoim powołaniem - tłumaczy.

DEON.PL POLECA

- Pokusa, która do ciebie przychodzi, stawia takie pytanie: czy ty w ogóle wiesz, co Bóg do ciebie mówi? A jeśli nie wiesz, to w ogóle, kim ty jesteś? Jesteś uczniem Jezusa, a nie wiesz, co On do ciebie mówi? Tyle lat jesteś chrześcijaninem, a nie rozróżniasz, co mówi Bóg, a co mówi diabeł? To co z ciebie za chrześcijanin! To ewidentnie jest od diabła, Bóg nigdy by tak nie powiedział. Bóg ma cierpliwość, tłumaczy - owszem, czasem się irytuje, czasami nawet się oburza, ale jednocześnie nigdy ich nie opuszcza, dalej z nimi jest - mówi dominikanin.

Obejrzyj całość:

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Magda Frączek

Książka dla tych, którzy chcą kochać lepiej.

Bycie ojcem córki oraz bycie córką ojca to jedna z najważniejszych relacji w życiu. To spokojne wieczory, rozmowy pełne zaufania i dbanie o siebie nawzajem To nierzadko również...

Skomentuj artykuł

Jak poznać, czy myśl jest od Boga, od demona czy ode mnie? Tomasz Nowak OP wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.