Jaką moc ma twoja mowa - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ CZWARTY]

Jaką moc ma twoja mowa - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ CZWARTY]
fot. cathopic.com

Po czym rozpoznajemy, że Duch przychodzi do nas z darem mowy? Wtedy, kiedy nasze mówienie ma moc. Ale nie chodzi o byle jaką moc.

DUCH MOWY

Ty darzysz łaską siedemkroć,

Bo moc z prawicy Ojca masz,

DEON.PL POLECA

Przez Boga obiecany nam,

Mową wzbogacasz język nasz.

A. Słuchanie:

Instrukcja:

Poświęć 10 minut na modlitwę. Wyłącz wszystkie źródła dźwięku. Usiądź spokojnie.

1. Spokojnie przeczytaj fragment Słowa.

2. Zastanów się, gdzie Twoje serce się rozpala. Które zdanie "trafia" do Ciebie?

J 18, 1 - 6

Jezus wyszedł z uczniami swymi za potok Cedron. Był tam ogród, do którego wszedł On i Jego uczniowie. Także i Judasz, który Go wydał, znał to miejsce, bo Jezus i uczniowie Jego często się tam gromadzili. Judasz, otrzymawszy kohortę oraz strażników od arcykapłanów i faryzeuszów, przybył tam z latarniami, pochodniami i bronią. A Jezus wiedząc o wszystkim, co miało na Niego przyjść, wyszedł naprzeciw i rzekł do nich: «Kogo szukacie?» Odpowiedzieli Mu: «Jezusa z Nazaretu». Rzekł do nich Jezus: «Ja jestem». Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. Skoro więc rzekł do nich: «Ja jestem», cofnęli się i upadli na ziemię.

B. Działanie:

Po czym rozpoznajemy, że Duch przychodzi do nas z darem mowy? Wtedy, kiedy nasze mówienie ma moc. Ale nie chodzi o byle jaką moc. Chodzi o mowę, która wskazuje na Chrystusa, która do Niego przyprowadza, przywraca nadzieję, umacnia wiarę i aktywuje miłość. Zapytaj dziś kogoś o jego wiarę. Nie musisz wyjaśniać mu wszelkich trudności wiary. Po prostu słuchaj. Odnajdź Boga w jego słowach.

 

Zobacz pozostałe odcinki:

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Duch Święty nadal działa z mocą w Kościele, a Jego działanie wydaje obfite owoce, jeśli jesteśmy skłonni otworzyć się na Jego odnawiającą moc. Dlatego jest ważne, aby każdy z nas Go poznał, nawiązał z Nim...

Skomentuj artykuł

Jaką moc ma twoja mowa - nowenna do Ducha Świętego [DZIEŃ CZWARTY]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.