Jezus złożył jej 12 obietnic, jeśli tylko będzie praktykować tę modlitwę

Jezus złożył jej 12 obietnic, jeśli tylko będzie praktykować tę modlitwę
Św. Małgorzata Maria Alacoque (1647-1690) (fot. wikipedia.org)

Obdarzona nadprzyrodzonym poznaniem tajemnic Najświętszego Serca Pana Jezusa, niezmordowana czcicielka, orędowniczka za grzeszników, ta niesamowita wizytka, siostra Małgorzata Maria Alacoque, jawi się i dziś jako niedościgły wzór oddania się woli Jezusa Zmartwychwstałego.

Święta Małgorzata Maria została bardzo wcześnie osierocona. Wychowywana była przez najbliższą rodzinę zmarłych rodziców. W sercu młodej Francuzki coraz bardziej narastało pragnienie wstąpienia do zakonu. Jej zamiar spełnił się w 1671 roku, gdy otwarły się przed nią bramy klasztoru wizytek w Paray-le-Monial. Cechowała ją szczera pobożność i pokora, co pomagało w znoszeniu codziennych trudów i upokorzeń, jakimi była doświadczana .

<< 12 niezwykłych obietnic dla czcicieli Serca Jezusa>>

W dzień św. Jana Ewangelisty (27 XII 1673 r.), Święta Małgorzata, dzięki specjalnej łasce mistycznej, została obdarzona poznaniem tajemnic Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odkryła, że Serce Zbawiciela - tak często przez ludzi zapominane - wciąż świadczy o hojnej miłości Boga względem całej ludzkości. Jezus prosił ją o czynienie zadośćuczynienia za niewdzięczność tylu ludzi wobec bezgranicznej Miłość Boga, objawionej w dramacie Golgoty.

DEON.PL POLECA

Potem były kolejne objawienia, Jezus udzielał jej wskazań, jak szerzyć kult Jego Najświętszego Serca.

Od tego czasu francuska zakonnica starała się odpowiedzieć Panu Jezusowi szczodrością swego serca na Jego bezgraniczną Miłość. Dlatego chciała prowadzić nieprzerwany miłość Boga, ofiarując Mu swoje cierpienia i umartwienia. Wypełniając zalecenia Pana Jezusa, ofiarowała wszelkie przeciwności i przykrości w intencji nawrócenia grzeszników. Czyniła to również w duchu wynagrodzenia za obojętność ze strony tylu ludzi względem Boga. W tym czasie jej spowiednikiem był jezuita, św. Klaudiusz La Colombière.

Św. Małgorzata przypomina nam, że powinniśmy się otworzyć na przyjęcie duchowych darów z przebitego Serca Zbawiciela. Trzeba usunąć nagromadzone przeszkody, zwłaszcza grzech i złe przywiązania, by wejść na drogę duchowego oczyszczenia. Pozwólmy Panu Jezusowi działać również w naszym pokoleniu, w Polsce i w całej Europie. On nas obdarzył największym darem: wolnością. To właśnie od naszego wyboru, od naszej woli zależy czy na miłość Jego Serca odpowiemy miłością. A wtedy także z naszego wnętrza popłyną strumienie wody żywej (por. J 7, 38).

Poznawanie tajemnic Najświętszego Serca Jezusa, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria, pomoże nam również dzisiaj w odkrywaniu głębokiego sensu spowiedzi i Komunii św. w pierwszy piątek miesiąca, do czego zachęcał Pan. Ten rytm częstego korzystania z sakramentów świętych przyczyni się do pogłębienia naszej przyjaźni z Panem Jezusem.

Głębię duchowości związaną z kultem Serca Jezusa ukazywał nam wiele razy Sługa Boży Jan Paweł II: Aby dziś prowadzić ewangelizację, trzeba uznać, że Serce Chrystusa jest sercem Kościoła. To Serce wzywa nas do nawrócenia i do pojednania. Jedynie to Serce prowadzi drogą błogosławieństw serca czyste i spragnione sprawiedliwości.

Wspominając dzisiaj tę wielką mistyczkę, prośmy za jej przyczyną: Najświętsze Serce Jezusa, uczyń serca nasze według Serca Twego. Trzeba, byśmy odkryli dynamizm Bożej miłości wiedząc, że z naszego życia ocaleje jedynie to, co zrodziło się z miłości! Pozwólmy się ogarnąć miłości Serca Jezusa, które ukazuje nam nieskończoną miłość Serca Ojca!

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

To oni wychowali Św. Teresę od Dzieciątka Jezus

18 października 2015 roku Franciszek ogłosił ich świętym małżeństwem. Przyjęli na świat dziewięcioro dzieci. Wśród nich była św. Teresa od Dzieciątka Jezus - doktor Kościoła.

Ta książka...

Skomentuj artykuł

Jezus złożył jej 12 obietnic, jeśli tylko będzie praktykować tę modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.