Ks. Radek Rakowski nagrał z duszpasterstwem niesamowity film. "Mimo różniących nas poglądów możemy być razem"

Ks. Radek Rakowski nagrał z duszpasterstwem niesamowity film. "Mimo różniących nas poglądów możemy być razem"
(fot. facebook.com)
1 tydzień temu
poznan.pl / facebook.com / jb

"Jesteśmy powołani do budowania pojednania i jedności w świecie" - mówił duszpasterz.

Ks. Radek Rakowski razem z Duszpasterstwem Akademickim  na Winiarach zrealizowali film, w którym pokazują, że pomiędzy ludźmi o różnych poglądach dialog jest możliwy. Do projektu zaprosili 10 osób, które wiedziały, że zostaną zestawione z osobami przeciwstawnymi światopoglądowo. Nie znali jednak wcześniej pytań, które zostaną im zadane.

Pierwsza część filmu to indywidualna rozmowa. Druga część to zaproszenie do dialogu podczas którego mogli sobie zadać szesnaście przygotowanych wcześniej pytań. Niektóre rozmowy trwały nawet do 50 minut.

Udało nam się z ekipą z DA Winiary stworzyć niezwykły film! Co myślicie? Jak wam się podoba? :-)

Opublikowany przez Radka Rakowskiego Środa, 3 lutego 2021

W filmie udział wzięli: Jadwiga Emilewicz, Jacek Jaśkowiak, Tomasz Łęcki, Ewa Lowzyl, Radek Rakowski, Michał Rapp, prof. Maria Rudawska, Jakub Janczyszyn, Lukrecja Świtalska, Jan Pomin.

Portal "Poznan.pl" zapytał duszpasterza, jaki jest cel projektu. "Chcemy zainspirować do rozmowy w rodzinach, miejscach pracy, grupach przyjaciół" - mówił. "Jesteśmy powołani do budowania pojednania i jedności w świecie" - dodawał.

Jeden z twórców filmów, Adam Kozioł, przyznaje, że to był eksperyment, żeby sprawdzić, czy mimo wszystko zaproszonym osobom uda się znaleźć wspólny język. "Obserwowaliśmy, czy podczas spotkania powstaje między nimi relacja, która może stać się ważniejsza niż przekonania" - zaznaczał.

Za pomysł oraz realizację filmu odpowiedzialne są osoby związane z Duszpasterstwem Akademickim Winiary oraz Fundacja Dwunastka. Projekt został zrealizowany w WSK Studio.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Skomentuj artykuł

Ks. Radek Rakowski nagrał z duszpasterstwem niesamowity film. "Mimo różniących nas poglądów możemy być razem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.