Andrzej Sobczyk o fenomenie serialu „The Chosen” i o tym, jak rozwijać biznes dzięki duchowości ignacjańskiej

Andrzej Sobczyk o fenomenie serialu „The Chosen” i o tym, jak rozwijać biznes dzięki duchowości ignacjańskiej
„Podcast Jezuicki” (Fot. „Podcast Jezuicki”/materiały prywatne)

W najnowszym odcinku rozmawiamy o fenomenie serialu The Chosen oraz o zastosowaniu duchowości ignacjańskiej w biznesie. Naszym gościem jest Andrzej Sobczyk, przedsiębiorca i współtwórca grupy Rafael, która zajmuje się polską dystrybucją kinową serialu.

Pretekstem do rozmowy była niedawna premiera czwartego sezonu The Chosen, która miała miejsce w USA, w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Na spotkaniu w Warszawie obecni byli także grający w serialu aktorzy, z którymi rozmawiali Dominik Dubiel i Marta Łysek z Deon.pl. Fragmenty tych rozmów zobaczycie w tym odcinku naszego podcastu.

Pierwszą część spotkania poświęcamy fenomenowi serialu The Chosen w Polsce i polskiej społeczności fanów, która jest najbardziej dynamiczną tego typu grupą na świecie. Zrobiła ona wielkie wrażenie także na aktorach, którzy przyjechali do nas na premierę.

The Chosen nie jest zwykłym serialem, dzięki któremu można co najwyżej odreagować pracowity dzień i miło spędzić wieczór. To prawda, że używa on wszystkich narzędzi współczesnej sztuki filmowej i można oglądać go jak każdy inny streamingowy tasiemiec, ale jest czymś znacznie więcej - to Ewangelia podana we współczesnej formie. Dowodzą tego liczne nawrócenia, także wśród obsady serialu.

DEON.PL POLECA

The Chosen nawiązuje w swojej formie do klasycznej kontemplacji ignacjańskiej. Pojawiają się w nim sceny z Ewangelii, ale i takie, których w Piśmie Świętym nie znajdziemy. Podobnie w ignacjańskiej wersji kontemplacji „oglądamy” postacie z Nowego Testamentu, „słuchamy” tego co mówią, „uczestniczymy” w ich działaniach, a następnie wyciągamy z tego coś dla siebie - konkretny owoc, który prowadzi do Boga.

W drugiej części odcinka rozmawiamy na temat zastosowania duchowości ignacjańskiej w… biznesie. Nasz gość od lat korzysta z ignacjańskich narzędzi nie tylko w procesie własnego rozwoju, ale i w budowaniu sukcesu swoich firm. Podczas naszego spotkania wskazuje na konkretne elementy jezuickiej duchowości i opowiada w jaki sposób mogą one pomóc w prowadzeniu efektywnej działalności gospodarczej.

Podcast Jezuicki/Deon.pl/dm

kompozytor, dyrygent, pianista. Absolwent jezuickiej Akademii Ignatianum oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie studiuje teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Mieszka w Rzymie.

(ur. 1982) absolwent filologii polskiej i dziennikarstwa. Przez wiele lat pracował jako redaktor lokalnych mediów częstochowskich i Radia Jasna Góra. Od 2015 r. jezuita. Obecnie pracuje w Radiu Watykańskim, współpracuje z „Życiem Duchowym”. Jego pasją i najlepszym sposobem na relaks jest literatura
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bogusław Górka

Narracja o pobycie Jezusa w Samarii (J, 4,1-42) to kompozycja często poddawana naukowej analizie. Świadczy o tym liczba rozpraw i przyczynków zamieszczonych w wykazie bibliograficznym. Autorowi jednak nie zależy na tym, aby dorzucić do tego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Andrzej Sobczyk o fenomenie serialu „The Chosen” i o tym, jak rozwijać biznes dzięki duchowości ignacjańskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.