Modlitwa ekumeniczna przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa

Modlitwa ekumeniczna przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa
Wspólnota Akademicka Jezuitów
2 tygodnie temu
Deon.pl

Wspólnota Akademicka Jezuitów zaprasza 10 czerwca 2021 r. na modlitwę ekumeniczną z kanonami Taizé - "W sercu Jezusa jest miejsce dla każdego". Modlitwa odbędzie się w wigilię uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bazylice NSPJ przy ul. Kopernika 26 w Krakowie, a wziąć w niej udział będzie można również za pośrednictwem kanałów YouTube i Facebook.

"Bardzo zależy nam na podkreśleniu uniwersalności spotkania z Miłością Chrystusa, która w katolickiej tradycji znalazła swój wyraz w kulcie Serca Jezusa. (...) Chcielibyśmy spotkać się na wspólnej modlitwie z przedstawicielami innych Kościołów i Wspólnot chrześcijańskich, ponieważ mamy poczucie, że modląc się razem, Duch Święty ma zupełnie nowe obszary do działania i dotykania naszych serc" - napisali organizatorzy spotkania na założonym w tym celu Wydarzeniu na swoim Facebookowym profilu.

Modlitwa rozpocznie się 10 czerwca, w czwartek, o godz. 20. Ze względów sanitarnych w spotkaniu w Bazylice NSPJ może uczestniczyć tylko 80 osób, dlatego organizatorzy modlitwy zapraszają, aby włączyć się do niej poprzez udostępnione już kanały na Facebooku i YouTube:

- tu dostępne jest Wydarzenie na FB;

- tu prowadzona będzie transmisja na YT.

- Jako młodzi, inspirujący się ekumeniczną działalnością Braci z Taizé, chcieliśmy zaprosić siostry i braci z innych chrześcijańskich kościołów i wspólnot do spotkania i wspólnej modlitwy. Żebyśmy to, co katolicka tradycja rozumie przez kult Serca Jezusa, czyli ogromną miłość Boga do człowieka, przeżyli we wspólnocie nie ograniczającej się tylko do "naszych", ale otworzyli się na "drugich". Chcielibyśmy szukać i znajdować miejsca, gdzie możemy się pięknie nawzajem wzbogacać tym, co mamy najlepszego - wyjaśnia Andrzej Pietrzyk SJ, jeden z organizatorów spotkania. 

- Już teraz jestem bardzo wdzięczny wszystkich przedstawicielom kościołów, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę o wspólną modlitwę. Mam nadzieję, że ten czas modlitwy Słowem Bożym, śpiewem i ciszą będzie dla każdego z nas inspiracją do spotkania - z Bogiem i drugim człowiekiem. Mimo pandemii i ograniczeń, dzięki możliwościom internetu, będziemy mogli razem się modlić - podkreśla Andrzej Pietrzyk SJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Bp Henryk Ciereszko, Józef Augustyn SJ
15,06 zł
21,50 zł

Skupienie rekolekcyjne Serce Jezusa. Ukojenie serc naszych bpa Henryka Ciereszki oraz Józefa Augustyna to szczere świadectwo wiary i miłości.
Autorzy, sięgając do swojego duszpasterskiego i osobistego doświadczenia, zapraszają do kontemplacji przebitego Serca Jezusa. Dzięki...

Skomentuj artykuł

Modlitwa ekumeniczna przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.