Modlitwa św. Jana Pawła II o pogodzenie wrogów

Modlitwa św. Jana Pawła II o pogodzenie wrogów
Fot. DANIEL JEDZURA / Depositphotos.com

Modlitwa - to szczere i z serca wołanie do Boga o pomoc. Czasem wydaje nam się, że zło ma przewagę nad dobrem, że zwycięża nienawiść, a nie miłość. Często w takich sytuacjach czujemy się bezradni.

To bardzo dobry moment, żeby te sprawy, które tak bardzo obciążają nasze serce, zostawić Bogu i Jego prosić, by zadziałał z mocą i przywrócił pokój, dał łaskę pojednania, wybaczenia, usunął nienawiść z ludzkich serc.

Modlitwa św. Jana Pawła II o pogodzenie wrogów

Boże, Stworzycielu świata, który każde stworzenie otaczasz swoją ojcowską troską i kierujesz biegiem historii, by osiągnęła swój cel – zbawienie. My widzimy Twoją Ojcowską miłość, gdy łagodzisz zatwardziałość człowieka i otwierasz rozdarty konfliktami i walką świat na pojednanie.

Odnów dla nas cuda Twojego miłosierdzia: ześlij swojego Ducha, by działał w głębi naszych serc, aby wrogowie dojrzeli do dialogu, przeciwnicy uścisnęli sobie dłonie, a ludzie żyli w zgodzie.

Pomóż nam poświęcić się szczeremu dążeniu do prawdziwego pokoju, który kładzie kres kłótniom; do miłości, która przezwycięża nienawiść; do wybaczenia, które rozbraja wszelką zemstę.

Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Kazimierz Romaniuk

Spotkaj się ze słowem Bożym na kartach niezwykłego Ewangeliarza!

Ewangeliarz to księga zawierająca kanoniczne teksty Ewangelii według czterech autorów. Od wieków średnich księga ta miała szczególne znaczenie, zawsze była bogato zdobiona, często w uroczysty sposób...

Skomentuj artykuł

Modlitwa św. Jana Pawła II o pogodzenie wrogów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.