Na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu?

Na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
(fot. youtube.com)
2 lata temu

Jedynym grzechem, który nie może być odpuszczony, to grzech przeciwko Duchowi Świętemu. Na czym polega ten grzech?

Odpowiada abp Grzegorz Ryś: 

Na odmowie nawrócenia. Postaram się prościej: odmowa nawrócenia polega na tym, że wiem, co jest dobre, jestem do tego już przekonany, ale nie chcę zmienić życia. To znaczy wiem, że robię źle i chcę w tym tkwić po uszy i nie chcę żadnej zmiany.

Czyli staję dokładnie pod prąd Duchowi Świętemu, który we mnie działa i który mnie namawia do przemiany życia. Ponieważ się ustawiam przeciw, to nie ma we mnie dyspozycji do odpuszczenia grzechów, nie ma we mnie możliwości, ponieważ upieram się przy złu, które czynię. Ten grzech nie może być odpuszczony, nie dlatego, że Pan Bóg nie chce go odpuścić, tylko dlatego, że ja nie chcę prosić o przebaczenie.

Jest to zapis fragmentu spotkania "100 pytań do..." z abpem Grzegorzem Rysiem na Przystanku Jezus 2015.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
Komentarze (2)
ZL
z l
30 sierpnia 2016, 11:49
Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie Co to jest grzech przeciw Duchowi Świętemu  określają słowa: 26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy13, 27 ale jedynie jakieś przerażające oczekiwanie sądu i żar ognia, który ma trawić przeciwników. 28 Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. 29 Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. ‘’ 26 Jeśli bowiem dobrowolnie grzeszymy po otrzymaniu pełnego poznania prawdy, to już nie ma dla nas ofiary przebłagalnej za grzechy>> Grzechy takie jak : nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki ...inne jeszcze bardziej cięższe nie są grzechem przeciw Duchowi Świętemu. To zamieszanie postało przez różne interpretowanie NT a to przez KLUCZE lub słowa Komu ODPUŚCICIE. …Wiadomo jest że jeśli ktoś utworzył np. ODPUSTY to nie mając pokrycia w słowach NT będzie twierdził, że jest to prawda , bo przez klucze utworzona a nawet nie będzie zwracał uwagi na słowa Pawła , który powiedział , że nic w ich ewangeliach nie może być zmienione , nawet gdyby to anioł głosił.
ZL
z l
30 sierpnia 2016, 11:48
Dlatego grzechem przeciw Duchowi Świętemu o którym piszą apostołowie jest podeptanie Syna Bożego i zbezczeszczenie krewi Przymierza, przez którą człowiek został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski. Czym jest podeptanie Syna Bożego Pana Jezusa Chrystusa ? Jest powiedzieniem nie chcę Ciebie, odrzucam Ciebie ,a obelżywe jest , to , że człowiek darmo otrzymał Łaskę od Boga , dzięki której z WŁASNEJ WOLI odrzuca Śmierć krzyżową Pana Jezusa Chrystusa dzięki której może być wiecznie szczęśliwy. Dlatego grzechem przeciw Duchowi Świętemu nie jest pijaństwo, hulanki ...inne lecz ŚWIADOME Z WOLNEJ WOLI ODRZUCENIE DARMOWEJ ŁASKI OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA . Jeśli ktokolwiek tak postąpi , to właśnie jest jego wolny wybór , ale apostoł dodaje przy PEŁNYM POZNANIU PRAWDY. Czy człowiek , który nie posiada pełnego poznania prawdy może popełnić grzech przeciw Duchowi Świętemu. Nie może . Jeśli masz małe 5 letnie dziecko i powiesz mu wyrzeknij się Pana Jezusa Chrystusa bo jest np., zły . Dzieciak , który Ciebie kocha zrobi to wierzą Tobie , bo jesteś dla niego ukochaną osobą . Ale czy on w ten sposób wyrzekł się Pana Jezusa Chrystusa ? NIE , ponieważ nie zdaje sobie sprawy z tego co zrobił i nie wie za wiele o NT. Tak samo jest z człowiekiem względem grzechu przeciw Duchowi Świętemu. Duch Święty Ojciec Pana Jezusa daje darmową Łaskę życia wiecznego przez swojego Syna człowiekowi , który ma faktycznie wolny wybór tej Łaski nie po to aby w nieświadomości ją stracił. Dlatego został zesłany Duch Święty PRAWDA – POCIESZYCIEL aby człowiek doszedł do Prawdy. Dopiero wtedy gdy pozna pełnię Prawdy mając wolny wybór może ją tę Łaskę odrzucić i to właśnie (wtedy) jest grzechem przeciw Duchowi Świętemu. A nie grzechy (wszelkie) za które oddał życie Pan Jezus Chrystus Dlatego nie dajcie się oszukiwać . PRAWDA W PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE ZWYCIĘŻY. Króluj nam Panie Jezu Chryste

Skomentuj artykuł

Na czym polega grzech przeciwko Duchowi Świętemu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.