Odpowiedzialność za wiarę - Wielki Wtorek

Odpowiedzialność za wiarę - Wielki Wtorek
Wskrzeszenia Łazarza w Betanii - Giotto, Public domain, via Wikimedia Commons
0:00
- 0:00

Kolejny dzień Wielkiego Tygodnia zachęca nas do towarzyszenia Jezusowi i wzięcia odpowiedzialności za swoją wiarę. Nie, to nie jest moje działanie, ale uczestniczenie w tym, co Jezus czyni dla mnie. Potrzeba jednak mojej uważności, mojej decyzji i wierności. Zrobię dzisiaj następny krok na duchowej drodze przygotowania do Wielkanocy.

Każdy człowiek wierzący obdarzony jest wyczuciem, zmysłem wiary, który mu pomaga odkrywać to, co prawdziwie Boże i iść za tym w życiu.

Zadanie odkrywania tego, co Bóg zamierzył, interpretowania tego, co jest zawarte w słowie Bożym, Piśmie Świętym i przekazie tradycji zostało powierzone całemu Kościołowi. Obowiązek dbania o zrozumienie tego depozytu wiary spoczywa nie tylko na hierarchii Kościoła czy uczonych teologach. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, by odkrywać zamysł Boży i wiernie go zachowywać.

Wielokrotnie zdarzało się w przeszłości, że prości, niewykształceni teologicznie ludzie mieli wyczucie prawdziwej wiary, podczas, gdy wielu biskupów i teologów głosiło poglądy heretyckie.

Zatrzymam się, by poczuć ten post. Zmysł wiary to odpowiedzialność za wiernych i Kościół. Nie będę się uchylał, niech Bóg działa przeze mnie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halík

Teksty rozważań popularnego czeskiego kapłana i duszpasterza, ks. Tomasza Halika, ilustrowane dziełami światowego malarstwa. Pomogą nam dogłębnie wniknąć w tajemnice naszej wiary i modlitewnie przygotować się do Wielkanocy. Słowom medytacji towarzyszą poruszające sceny Wielkiego Tygodnia,...

Skomentuj artykuł

Odpowiedzialność za wiarę - Wielki Wtorek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.