Paweł Kowalski SJ: mamy problemy z modlitwą z trzech powodów

Paweł Kowalski SJ: mamy problemy z modlitwą z trzech powodów

Bardzo dużo siły i czasu inwestujemy w pytanie: jak żyć moralnie? Zastanawiamy się, czy nasze postępowanie jest grzeszne czy nie. Czy nie jest tak, że dużo więcej czasu powinniśmy zainwestować w to, w jaki sposób się modlimy?

"Bez kontaktu z Bogiem Twoja moralność nie ma sensu" - jezuita mówi wprost.

Przypomina, że Jezus przed ważniejszymi momentami swojego życia, spędzał czas na modlitwie. Apostołowie byli tak zafascynowani jego sposobem modlitwy, że prosili Go, żeby nauczył ich się modlić. "To jest znowu taka refleksja, którą sobie warto postawić. Czy moja modlitwa tak bardzo fascynuje innych ludzi? Czy inni obserwując to, w jaki sposób ja się modlę, czują się zainspirowani?" - pyta duchowny.

Wskazuje cztery problemy, jakie mamy z mówieniem do Boga. Posłuchaj, który z nich występuje w Twoim życiu i jak możesz go rozwiązać:

DEON.PL POLECA

* * *

Studencki Warsztat Modlitwy Osobistej Fermentacja

Chcesz dowiedzieć się więcej niż to i popracować nad swoją modlitwą? Już dziś dołącz do bezpłatnego kursu modlitwy adresowanego przede wszystkim do studentów z uczelni gdańskich, którzy będą podejmować studia zdalnie.

>> TUTAJ dowiesz się więcej

Kurs rozpoczynamy 8 października o godzinie 19:30. Po rejestracji otrzymasz dostęp do materiałów kursowych. Nauczysz się dzięki nim, czym w ogóle jest modlitwa, jak modlić się w ciszy (np. medytacją), a jak na głos (np. uwielbienie).​ Podczas trwania warsztatu będziesz mógł skontaktować się z jednym z naszych mentorów modlitwy na jednorazową zdalną konsultację w sprawie wiary lub modlitwy.

Duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Paweł Kowalski SJ: mamy problemy z modlitwą z trzech powodów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.