Rodzina Ulmów to moi patronowie na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!

Rodzina Ulmów to moi patronowie na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
Rodzina Ulmów. Fot. Domena publiczna
DEON.pl

Małżonkowie Józef i Wiktoria Ulmowie w czasie okupacji ukrywali w swoim gospodarstwie, prawdopodobnie od grudnia 1942 roku, ośmioro Żydów. 24 marca 1944 r. rodzina Ulmów została za to zamordowana przez Niemców. Najpierw zabito ukrywanych Żydów, a potem całą rodzinę, w tym Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich siedmioro dzieci.

Jak mówił o nich François-Marie Lethel Ocarm: W okupowanej przez nazistów Polsce Józef i Wiktoria przyjęli ośmioro Żydów, członków dwóch rodzin, i ukrywali ich przez półtora roku w swoim domostwie. Wiedzieli, że ryzykują życiem. To dramatyczne zjednoczenie rodziny żydowskiej i rodziny chrześcijańskiej w tym samym męczeństwie ma znaczenie bardzo głębokie oraz daje najpiękniejsze światło na przyjaźń żydowsko-chrześcijańską. Decyzja obojga małżonków była oświecona przypowieścią o Dobrym Samarytaninie. Podkreślili ten tekst w swojej Biblii. Tak jak Samarytanin w Ewangelii nie przynależeli do narodu żydowskiego, ale całkowicie zrealizowali w praktyce przykazanie miłości wobec bliźniego aż do oddania życia za prześladowanych braci.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa za wstawiennictwem błogosławionej rodziny Ulmów: Wszechmogący Boże, Ty wzbudziłeś w błogosławionej rodzinie Ulmów miłość do prześladowanych i udzieliłeś im męstwa do niesienia pomocy aż do męczeństwa. Pomnażaj w nas gotową do poświęceń miłość Boga i bliźnich, abyśmy odważnie dawali świadectwo naszej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen (źródło: Parafia Głuchołazy),

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Seweryn Wąsik SJ

Opowieść o Ulmach to historia miłości, która jest sercem Dobrej Nowiny. Mimo zawieruchy wojennej błogosławieni z Markowej żyją nie tylko miłością własnej rodziny, ale z miłości do Boga otwierają się na obcych i potrzebujących ratunku....

Skomentuj artykuł

Rodzina Ulmów to moi patronowie na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.