Różaniec dla opornych - tajemnice chwalebne

Różaniec dla opornych - tajemnice chwalebne
Szymon Żyśko

Odszukałem człowieka. Nauczyłem się go kochać. Czy potrafię przyjąć powołanie z nim związane? W tajemnicach chwalebnych mieści się zwieńczenie drogi człowieka. Nie jest łatwo dotrwać do końca. Nie jest łatwo przyjąć dar.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa

Jak mrok ustępuje światłu o brzasku, tak śmierć oddała Chrystusowi należne mu miejsce. Uczymy się miłości, która nie jest podparta strachem. Pośród skał w grobie Jezus zmartwychwstaje. Kolejny raz przyjmuje swoje powołanie. Odsuwa ciężki kamień, za którym kryje się ludzkość. Czy w moim życiu są kamienie tak ciężkie, grzechy tak poważne, że nie pozwalają mi zmartwychwstać? Czym przydusiłem swoje ciało, co nie pozwala mi się wydostać do życia? Być może pokochałem swój głaz. Jezus pokochał człowieka i wyszedł mu na spotkanie. Co w tym czasie mogła robić Maryja? Przebudziła się o świcie z nowym oddechem w piersi. Serce Matki jest niezawodne. Panie pozwól nam doceniać rodzące się życie! Niech nas wzrusza każda istota, która podnosi się z miłości. Czy przyjmujesz swoje powołanie do życia?

Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Wiele znaków im jeszcze uczynił. Po czym odszedł. Zapowiadał, ale chwila ta nadeszła niespodziewanie. Już raz go stracili. Jak ja wypełniam swoje powołanie? Jezus pozostał mu wierny do końca. Jako Bóg pragnął naszej miłości, jako człowiek chciał skierować nasze spojrzenie na Ojca. Czy nasze działania szukają swojej chwały, czy bożej? Gdy Bóg mówi przyjdź do mnie, gdzie idę? Potrafię być z człowiekiem, ale nie wiem czy potrafię go opuścić. Zostawić z wiarą, że jest w pełni gotowy i zdolny łaską Boga by podjąć swoje powołanie. Maryja pozwoliła odejść Jezusowi, ja czasami też muszę pozwolić komuś odejść. Jezus nam zaufał, odszedł do Ojca, ale nas nie opuścił.

DEON.PL POLECA

Zesłanie Ducha Świętego

Narodziny Kościoła. Apostołowie byli zwykłymi rybakami. Uwierzyli, że Bóg nie powołuje zdolnych, ale uzdalnia powołanych. To jest moment ich święceń. Zwieńczenie wyboru dokonanego nad Jeziorem Galilejskim. Poznali Ojca, Syna, a teraz zostali namaszczeni Duchem Świętym. Kościół jest różnorodny, przebywali oni wszyscy razem. Każdy był inny. Kapłaństwo każdego wyglądało inaczej. Ten sam Duch napełnił Maryję, mówił przez proroków. Odpowiedz sobie czy wierzysz, że w Kościele jest miejsce dla każdego z nas? Jesteśmy różni, ale dzięki Duchowi Świętemu możemy współgrać ze sobą w harmonii. Panie daj mi odwagę bym nie mówił już nigdy o Kościele ONI. Chcę mówić MY. Pozwól mi usłyszeć Twój głos i iść za nim. Chcę by moje powołanie realizowało się w NASZYM Kościele. Moje małżeństwo, kapłaństwo i samotność, a nade wszystko moje rodzicielstwo!

Wniebowzięcie Matki Bożej

Jezus powiedział kiedyś, że kto straci życie z jego powodu zyska je, a kto zatrzyma swoje życie, straci. Maryja straciła życie z powodu Jezusa. Nie, nie została go pozbawiona. Stracić życie dla Jezusa to tak naprawdę oddać je Bogu. Jest to strata tylko w oczach świata, rezygnacja z doczesności. My jednak wiemy, że jest to decyzja oparta o miłość i wiarę. Dlatego zyskujemy. Nasz największy skarb jest w Bogu. Pytam więc siebie: ile jestem w stanie poświęcić dla relacji z Bogiem? Wszystko otrzymaliśmy z Jego ręki i nie jest to złe, ale zło może narodzić się w nas. Nie możecie dwóm panom służyć. Maryja straciła wszystko i wszystko otrzymała w zamian. Bóg pozwolił jej wejść do nieba z ciałem.

Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi

W powołaniu tak samo ważne jak bolesne nauki są też zaszczyty. Siłą pokory jest nie tylko godnie cierpieć, ale też godnie się radować. Maryja jest najpokorniejszą z istot. Objawiło się to również w tym, że potrafiła przyjąć tak wielki zaszczyt. Nie widziała w tym swojej chwały, ale zaproszenie do chwały Boga. Widziała też w tym zadanie. Wzięła świat w opiekę jako Matka Stworzenia. Powołanie jest zaszczytem i z taką radością należy je przyjąć. Bóg nie daje pragnień na próżno. Ktoś kto odrzuca powołanie by cierpieć z miłości jest tak naprawdę cierpiętnikiem. Dlatego tak ważne jest by rozeznawać swoje wezwanie w ciszy. W tej ciszy pomiędzy Maryją, a Jezusem na Krzyżu narodziła się Matka Świata.

Tekst pochodzi z bloga Szymona M. Żyśko: symeon.blog.deon.pl

Kup notatnik i wesprzyj Projekt faceBóg & DEON.pl:

Różaniec dla opornych - tajemnice chwalebne - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Różaniec dla opornych - tajemnice chwalebne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.