Święty Charbel przywrócił jej wzrok

Święty Charbel przywrócił jej wzrok
(fot. www.st-charbel.fr via Wikimedia Commons / shutterstock.com)
National Catholic Register / kk

Po modlitwie przy relikwiach pustelnika, spowiedzi i błogosławieństwie świętymi olejami, Amerykanka Dafne Gutierrez odzyskała wzrok.

Dafne Gutierrez cierpiała na idiopatyczne nadciśnienie śródczaszkowe. To ciężka choroba, na którą zapada jeden, najwyżej dwa przypadki na 100 000 osób rocznie.  Choroba powoduje wysoki wzrost ucisku mózgu, które w 2012 roku wywołało u pani Gutierrez utratę wzroku w prawym oku. Po trzech latach stała się całkowicie niewidoma. Wtedy oddała się głębokiej modlitwie do Boga.

W rozmowie z lokalną telewizją tak wspomina tę sytuację: "Mówiłam tylko «Boże, proszę, daj mi znów zobaczyć twarze moich dzieci, znów być dla nich matką». Wiedziałam, że opiekowały się mną dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu". Gutierrez próbowała przystosować się do codziennych trudów, ale sytuacja tylko się pogarszała.

W styczniu 2016 roku w maronickim kościele pw. św. Józefa w Phoenix miała miejsce peregrynacja relikwii św. Charbela. Siostra pani Gutierrez zachęciła ją do modlitwy za wstawiennictwem znanego pustelnika.

DEON.PL POLECA

<< Pięć porad św. Charbela na Wielki Post >>

16 stycznia Dafne wybrała się do kościoła i pogrążyła w modlitwie przy relikwiach świętego. Następnie wyspowiadała się i została namaszczona świętymi olejami przez maronickiego kapłana - ojca Wissama Akikiego. Dziś wspomina, że błyskawicznie poczuła, że coś dziwnego stało się w jej ciele. Kolejnego dnia poszła do maronitów na niedzielną mszę. Nadal towarzyszyło jej specyficzne poczucie.

Dwa dni później około godziny 4:00 Gutierrez obudził palący ból oczu. Gdy jej mąż zapalił światło, poraziła ją jasność. W nozdrzach czuła smród palonego mięsa. Powiedziała mężowi, że widzi cienie, lecz ten stwierdził, że to niemożliwe ponieważ jest niewidoma. Jeszcze tego samego dnia umówiła się na wizytę do lekarza.

Badanie wykazało, że choć jej choroba nie powinna była ustąpić z uwagi na poważne uszkodzenia budowy nerwów oka, to jednak odzyskała pełen wzrok. Lekarze nie potrafią wyjaśnić tego zjawiska. Do zbadania sprawy wysłano dr Anne Borik. Borik, która jest parafianką katolickiego kościoła św. Tymoteusza, ale czasem także udaje się do maronitów, w telefonicznej rozmowie z National Catholic Register mówi, że w  momencie gdy pojawi się ślepota - jest ona nieodwracalna.

"Mamy dokumentację choroby pani Gutierrez, która potwierdza poważne, niemożliwe do odwrócenia wady oka. Jeśli przyjrzymy się zdjęciom po odzyskaniu wzroku przez panią Gutierrez, to na wszystkich widać, że dawne wady zniknęły, a oczy powróciły do normalnego stanu. Dlatego jako lekarz medycyny stwierdzam, że ta sytuacja jest nie do wyjaśnienia na gruncie naukowym. Wierzę, że mamy do czynienia z przypadkiem cudownego uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela" - dodaje Borik.

<< Św. Charbel uzdrawia wyznawców wszystkich religii >>

Cud zaczął oddziaływać na lokalną społeczność. Doktor Borik dodaje, że zmienił sposób, w który prowadzi swoją praktykę lekarską. Podkreśla, że modlitwa stała się ważnym elementem jej kontaktu z pacjentami.

Ojciec Akiki u którego spowiadała się Gutierrez, doskonale pamięta to wydarzenie. "Wysłuchałem jej spowiedzi. Modliliśmy się razem i powiedziałem jej córce «Opiekuj się Twoją mamą. Zobaczysz, wkrótce odzyska wzrok». Po trzech dniach zadzwoniła do kościoła by opowiedzieć o cudzie".

Uzdrowienie rozsławiło kościół św. Józefa. Przybywają do niego pielgrzymi z Niemiec, Boliwii, Kanady, Australii czy Jerozolimy. Ojciec Akiki planuje zbudować przy kościele kaplicę poświęconą św. Charbelowi z ważącą niemal dwa tony figurą świętego wykutą w kamieniu sprowadzonym z Libanu. Świątynia ma być otwarta przez cały tydzień i ogólnodostępna dla wiernych.

Największa zmiana dotknęła samej Dafne Gutierrez i jej dzieci. Odkąd odzyskała wzrok, jej życie powróciło do dawnego biegu. Znów sprawdza zadania domowe swoich dzieci, pilnuje przy zabawach z kolegami i swobodnie opiekuje się domem.

Święty Charbel przywrócił jej wzrok - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Święty Charbel przywrócił jej wzrok
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.