Szkoła Duchowości: odkryj własną drogę do Boga. Nowy cykl spotkań DEON.pl

Szkoła Duchowości: odkryj własną drogę do Boga. Nowy cykl spotkań DEON.pl
(fot. AJ)
Redakcja DEON.pl

Dominikańska, ignacjańska, benedyktyńska… a może zupełnie inna? Czujesz, że nigdzie nie pasujesz ze swoją modlitwą, a chciałbyś odnaleźć własne miejsce w Kościele? Nasza Szkoła Duchowości pomoże ci odnaleźć siebie wśród tylu możliwości. Spotkaj się oko w oko z największymi mistrzami modlitwy i duchowości, których zaprezentują nasi goście.

Szukasz "skutecznych modlitw" bo towarzyszą ci "sprawy beznadziejne"? Nie potrafisz się skupić w czasie rozmowy z Bogiem? Od dawna szukasz wspólnoty, ale nie umiesz się w żadnej odnaleźć? Nowy projekt DEON.pl jest właśnie dla Ciebie.

Na pierwszy rzut oka duchowość i modlitwa są jednym z najbardziej oczywistych wymiarów chrześcijańskiego życia. Przecież bez modlitwy nie byłoby w naszym życiu relacji z Panem Bogiem, a właśnie w niej staje się On nam szczególnie bliski.

Mimo tego, te sprawy nie są takie proste jakby się mogło wydawać. Często ulegamy rozproszeniu, czy nawet zapominamy o modlitwie. Nie wiemy jak się modlić, albo szukamy takich modlitw, które odpowiedziałyby na nasze konkretne problemy czy potrzeby.

DEON.PL POLECA

Jeśli czujesz, że z Twoją modlitwą jest "coś nie tak", albo dopiero zaczynasz rozpoznawać swoją drogę w Kościele, to chcemy pomóc ci  w odnalezieniu własnej ścieżki w gąszczu tradycji. Modlitwa i duchowość są czymś, co wymaga nauki. Być może poznając je i dzięki nim lepiej poznając Boga, lepiej poznamy także samych siebie?

Zapraszamy Cię do Szkoły Duchowości!

 

Nasi goście poprowadzą nas po sposobach modlitwy szczególnie dla nich bliskich i ważnych. Pierwszym z nich będzie o. Jakub Nesterowicz OP, dominikanin, duszpasterz Wspólnoty Uwielbienia i Ewangelizacji "Janki" z Krakowa. Przez rok jako kapłan posługiwał w brazylijskich fawelach (dzielnicach biedy), będąc we wspólnocie Przymierze Miłosierdzia.

Szkoła Duchowości: odkryj własną drogę do Boga. Nowy cykl spotkań DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu

Ojciec Nesterowicz wprowadzi nas w tajniki duchowości dominikańskiej, która kładzie duży nacisk na to, by głosić Ewangelię "wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby". Usłyszymy też o kontemplacji i dzieleniu się jej owocami. To niezwykła okazja, aby spotkać się wręcz oko w oko z postacią św. Dominika, który wciąż rozpala kolejne pokolenia dominikanów. Kto wie, może to będzie twoja droga do Boga?

  • Zastanowimy się nad tym w jaki sposób duchowość wpływa na ŻYCIE CODZIENNE, jak je zmienia i kształtuje
  • Kim się INSPIRUJEMY, czyja wrażliwość duchowa jest nam najbliższa
  • Będziemy rozmawiać o tym, jak się UCZYĆ modlitwy i jakie problemy najczęściej nam w niej towarzyszą
  • Skupimy się na SKUTECZNOŚCI modlitwy i nad tym, o co w ogóle ze skutecznością modlitwy chodzi
  • Wreszcie podejmiemy temat WSPÓLNOTY i tego jak konkretny charyzmat pozwala się odnaleźć w Kościele

Każde spotkanie będzie miało formę dyskusji, dlatego zapraszamy do zadawania pytań. Pierwsze odbędzie się 26 listopada (poniedziałek), o godzinie 18:00, przy ul. Kopernika 26, w Studiu Inigo, w Krakowie. Będzie można wziąć w nim udział za okazaniem zaproszenia.

Wstęp darmowy - liczba miejsca jest ograniczona.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

JAK ZDOBYĆ ZAPROSZENIE?

1) Wyślij e-mail na adres: szkola.duchowosci[at]deon.pl (szkola.duchowosci@deon.pl)

2) Po uzyskaniu potwierdzenia odbierz zaproszenie w księgarni wydawnictwa WAM, przy ul. Kopernika 26 w Krakowie

Zachęcamy was również do zadawania pytań, na które odpowie nasz gość. Przesyłajcie je na podany wyżej adres mailowy.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Szkoła Duchowości: odkryj własną drogę do Boga. Nowy cykl spotkań DEON.pl - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ

W każdej sytuacji, czy to zwyczajnego dnia, czy w chwili podejmowania ważnej decyzji, w głowie i sercu słyszysz wiele głosów proponujących ci różne działania lub reakcje. Ignacjańska metoda rozeznawania uczy, jak dostroić swoje duchowe zmysły,...

Skomentuj artykuł

Szkoła Duchowości: odkryj własną drogę do Boga. Nowy cykl spotkań DEON.pl
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.