#WieczornyPaciorek: jak znaleźć czas na to, co dla nas ważne?

#WieczornyPaciorek: jak znaleźć czas na to, co dla nas ważne?
(fot. shutterstock.com)
Kuba Niedzielski SJ

Życie w dużej mierze poświęcamy na zaspokajanie potrzeb. Część z nich jesteśmy w stanie nazwać, inne zaspokajamy nieświadomie.

Niestety, doba ma tylko 24 godziny dlatego na niektóre z potrzeb po prostu nie wystarcza czasu. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy zostawiasz na ostatnią chwilę dnia to, co dla ciebie jest najważniejsze.

Wypisz dziś na kartce to, co mógłbyś zrobić w najbliższym dniu i podziel te czynności na cztery kategorie: nieważne i niepilne, nieważne i pilne, ważne i pilne, ważne i niepilne.

Spójrz, co zapisałeś w dwóch ostatnich i zastanów się, czy znajdujesz na to czas, w czasie swojego dnia? Ciekaw jestem gdzie wpisałeś zajęcia i czas spędzony wyłącznie z bliskimi i rodziną. Niech zgadnę: ważne i niepilne, mam rację? Czy dziś udało Ci się wykonać jakieś punkty z tej grupy?

Dziś możesz zadbać o swój czas z Bogiem, łącząc się z nami w czasie modlitwy #WieczornyPaciorek o 21.15. Zobacz, czy rzeczywiście to, co ważne w twoim życiu ma także miejsce w twoim dniu, sercu, wyborach…

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Teresa Borkowska OPs, Paweł Pawlikowski OP
23,92 zł
29,90 zł

Chrzest to skarb, który warto odkryć

„Odkrycie na nowo znaczenia sakramentu chrztu świętego ukazuje pozytywne relacje między Bogiem a człowiekiem kształtujące się przez całe życie, gdy ten zostaje zanurzony w wodzie i Duchu Świętym. Przygotowanie...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: jak znaleźć czas na to, co dla nas ważne?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.