#WieczornyPaciorek: na tym powinno polegać zaufanie

#WieczornyPaciorek: na tym powinno polegać zaufanie
(fot. shutterstock.com / aj)
Kuba Niedzielski SJ

Ciężko zebrać myśli, kiedy wokół panuje hałas i gwar jak na targu. Niestety, nasze serca nie są od nich wolne. Targujemy się z sobą - ze swoimi słabościami, z ludźmi - o ich uwagę i miłość, a także z Bogiem - o łaski i pomoc… Nadajemy wartość każdej rzeczy i czynności. Kalkulujemy ich opłacalność.

Wdowa z niedzielnej Ewangelii pokazuje nam, że nie mając nic, można mieć naprawdę wszystko, czego trzeba.

Może nam się wydawać, że jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych rzeczy, oddać coś drugiemu człowiekowi. Jednak kiedy zostajemy faktycznie postawieni przed taką decyzją, często okazuje się że nie zdajemy egzaminu. Brakuje nam odwagi, bo może się okazać, że coś stracimy.

Do jakiej ofiary zaprasza cię dziś Jezus? Zaufanie to nie teoria, ono rodzi się w praktyce. Znajdź 15 minut, aby wsłuchać się w głos Chrystusa.

DEON.PL POLECA

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: na tym powinno polegać zaufanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.