#WieczornyPaciorek: żyj i zarażaj życiem innych!

#WieczornyPaciorek: żyj i zarażaj życiem innych!
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
Kuba Niedzielski SJ

Jezus, choć wie, że jesteśmy słabi i upadamy, każdego dnia na nowo powołuje nas do życia w miłości. I choć często sami w siebie nie wierzymy i się poddajemy, Jego wiara w nas nie ma granic i wciąż widzi w tym sens.

Czy myślałeś kiedyś o tym, że to jak żyjesz może kształtować życie innych? Tych, którzy cię otaczają, żyją z tobą na co dzień? Chyba nie do końca jesteśmy świadomi powagi zadania, przed jakim każdego dnia stawia nas sam Bóg. Jezus, choć wie, że jesteśmy słabi i upadamy, często w siebie nie wierzymy i poddajemy się po pierwszym potknięciu, wciąż na nowo i na nowo inwestuje w nas swoją Miłość. Tylko Jego Miłość może nas tak naprawdę ukształtować, ale tym samym Jezus oczekuje, że my nawzajem będziemy kształtować siebie. To, jak kochamy, jak troszczymy się o innych ma ogromne znaczenie i Ojciec w tym widzi sens naszego życia tu na ziemi. Zaprasza nas do tego, abyśmy wzajemnie się sobą opiekowali, życzyli sobie dobrze, bo tylko w ten sposób możemy wzrastać do życia w miłości. Do życia w pełni.

***

#WieczornyPaciorek to nie jest jakiś tam "paciorek". Pod tą nazwą kryje się specjalna modlitwa, która pozwoli ci zmienić podejście do wielu spraw, złapać dystans, odnaleźć pokój, wyciszyć się i - co najważniejsze - odnowić więź z Bogiem. Potrzebujesz chwili wytchnienia, ale nie wiesz, jak wśród nawału codziennych obowiązków wygospodarować choćby kilka minut? Wiemy, jak ci pomóc.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
23,03 zł
32,90 zł

Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze przyszłość i czy w wyniku duchowego rozwoju nie stała się już przestarzała.

Wnikliwa diagnoza...

Skomentuj artykuł

#WieczornyPaciorek: żyj i zarażaj życiem innych!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.