Zadajesz sobie trudne pytania o wiarę? Jest miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedź

Zadajesz sobie trudne pytania o wiarę? Jest miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedź
(fot. unsplash.com)
3 lata temu
Redakcja DEON.pl

Tutaj nikt nie będzie cię krytykował z tego powodu, że masz jakiś problem z tym, w co wierzysz albo przeżywasz kryzys i chcesz o tym poważnie podyskutować.

Chcielibyśmy, żeby to była właśnie taka grupa, w której każdy może bez obawy o potępiające reakcje zadać nurtujące go pytanie. Ostatnia Ławka to jest przestrzeń wolności i odważnego zadawania pytań, której tak bardzo w Kościele potrzebujemy.

Grupa będzie funkcjonowała na Facebooku i docelowo ma być przestrzenią, w której każdy będzie mógł zadać nurtujące go pytanie dotyczące wiary i Kościoła.

Bardzo nam zależało na tym, żeby było to takie miejsce, gdzie każde pytanie będzie ważne i nie trzeba będzie się obawiać tego, że ktoś posądzi pytającego o herezję, będzie chciał wyrzucić z Kościoła lub powie, że w ogóle nie powinno się o to pytać.

Tutaj nikt nie będzie cię krytykował z tego powodu, że masz jakiś problem z tym, w co wierzysz albo przeżywasz kryzys i chcesz o tym poważnie podyskutować. Przyjdź do nas i porozmawiajmy o wszystkim, co ważne i pozornie mniej ważne, kto pyta, nie grzeszy.

Nazwa grupy ma bardzo symboliczne znaczenie. Często w naszych kościołach właśnie w ostatniej ławce, gdzieś za filarem, pod ścianą, stoją ludzie, którzy mają wiele wątpliwości, nie wszystko im się w Kościele podoba, z różnych powodów są do niego zrażeni. Niektórzy są tam od wielu lat, inni z powodu jakiegoś chwilowego kryzysu. A jeśli by tak na spokojnie i uczciwie spojrzeć na swoje rozterki duchowe, to tak naprawdę każdy z nas czasem ląduje w takim miejscu.

"Ostatnia Ławka" to miejsce, gdzie można zarówno zadawać pytania o trudne i ciekawe dla nas kwestie, jak i odpowiadać tym wszystkim, którzy potrzebują rady, wsparcia i wytłumaczenia czegoś, czego jeszcze po prostu nie rozumieją.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ
35,75 zł
55,00 zł

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Zadajesz sobie trudne pytania o wiarę? Jest miejsce, gdzie znajdziesz odpowiedź
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.