Znaleźli żonę i męża dzięki modlitwie. Tych świętych prosili o pomoc, odmawiali takie modlitwy

Znaleźli żonę i męża dzięki modlitwie. Tych świętych prosili o pomoc, odmawiali takie modlitwy
(fot. unsplash.com)

To niezwykłe, ale dzięki prostej modlitwie i wierze w jej siłę, ich życie zmieniło się całkowicie. Dzisiaj wiedzą, że bez niej nie byłoby przy nich ukochanej osoby.

Oto kilka przykładów modlitw, dzięki której powstały bardzo udane małżeństwa. Dziękuję czytelnikom grupy "Ostatnia Ławka" za podzielnie się swoimi doświadczeniami:

"Comiesięczna msza święta w parafii o dobrego męża i żonę, rekolekcje, modlitwa do św. Antoniego, ale niezawodny jest św. Józef".

"U mnie pomogła Nowenna Pompejańska".

"Ja znalazłam. Przez 5 lat codziennie jedno Zdrowaś Mario. Wystarczyło".

DEON.PL POLECA

"Wypowiedziałem listę życzeń jaka ma być żona, potem podjąłem post od alkoholu na rok poczynając od stycznia i w listopadzie poznałem... żonę. Okazało się że ona zrobiła to samo...".

"Ja sobie wymodliłam męża. Długo czekałam ale było warto. Wcześniej nie dbałam o czystość przedmałżeńską, nie liczyłam się z uczuciami, egoistycznie chciałam "kogoś mieć". W końcu weszłam na drogę nawrócenia i długo zmieniałam swoje schematy na temat związku. W końcu pomodliłam się mówiąc Bogu: "bądź wola Twoja. Jeśli jest nią małżeństwo, daj mi człowieka który nie będzie mi Ciebie zasłaniał, nie będzie od Ciebie ważniejszy. Niech będzie taki albo żaden." I spotkałam takiego mężczyznę, który nie dość że był nawrócony, pobożny i czysty to jeszcze miał wszystkie cechy o których tylko marzyłam żeby miał mój "idealny facet" a o które nawet nie śmiałam się modlić. Jesteśmy prawie 10 lat po ślubie, mamy 2 wspaniałych synów (5 i 8 lat) Jedynym bólem jest to że oboje jesteśmy niepełnosprawni... Ale z drugiej strony nauczyło nas to szanować i dbać o siebie nawzajem bardziej a nasi synowie są teraz stawiani za wzór jak można troszczyć się o potrzeby innych".

"Ja znalazłem póki co dziewczynę. Modliłem się codziennie do św. Józefa obiecując przy tym, że pragnę stworzyć związek w czystości, ze chcę, aby moja partnerka była przede wszystkim głęboko wierząca, abyśmy mogli razem zbudować relację na Chwałę Pańską. Trwało to pół roku i znalazłem. Później okazało się, że i ona orędowała do św. Józefa. Była nawet w tej sprawie w sanktuarium owego świętego w Kaliszu. Później jak o tym rozmawialiśmy okazało się, że bardzo dużo rzeczy o które oboje indywidualnie prosiliśmy cudownie się pokrywają. To stanowi dla mnie potwierdzenie i dowód, że doprawdy nasze modlitwy zostały wysłuchane, a św. Józef starannie dobrał nas do siebie".

"Ja modliłam się o to, abyśmy z chłopakiem z którym ówcześnie nie byliśmy nawet w związku, a który mi się bardzo podobał, byli dla siebie nawzajem zawsze wspierającymi przyjaciółmi, niezależnie od tego czy zostaniemy parą czy nie. Jesteśmy 2 lata po ślubie".

*  *  *

Modlitwa do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę

  • Modlitwa o dobrą żonę - Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.
  • Modlitwa o dobrego męża - Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna - Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Grzegorz Strzelczyk, Aneta Kuberska-Bębas

Jak wiele dzisiejszy Kościół ma wspólnego z Jezusem?

Czy Kościół zabrał nam wolność, którą podarował nam Chrystus? Wierzymy w jednego Boga, czy może w trzech? Czy to, co święte, kończy się na progu świątyni? Czy...

Skomentuj artykuł

Znaleźli żonę i męża dzięki modlitwie. Tych świętych prosili o pomoc, odmawiali takie modlitwy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.