Faustyna Kowalska to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!

Faustyna Kowalska to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
DEON.pl

Bóg wybrał ją, by przypomnieć całemu światu o tajemnicy niezgłębionej miłości Pana. Uczył ją, jak ma nie tracić ufności pośród najcięższych prób. Dzięki św. Faustynie Kowalskiej ludzie na wszystkich kontynentach usłyszeli o Bożym Miłosierdziu. Jest to święta, która wciąż zaprasza do kontemplowania Jezusowego Oblicza.

Jak napisał o niej Marek Wójtowicz SJ: Dzięki nieustannej bliskości z Panem ofiarowała swoje cierpienie w intencji nawrócenia ludzi grzesznych i złamanych na duchu. To właśnie ona przypomniała całemu Kościołowi, jak bardzo ludzie ranią Pana Jezusa, gdy nie otwierają się na Jego przebaczenie. Bardzo wcześnie odkryła w swoim życiu głos powołania, na który starała się hojnie odpowiedzieć. Jej duchowość skupia się na tajemnicy Eucharystii, na adorowaniu Pana i wsłuchiwania się w Jego głos na modlitwie. Gdy zaczęła doświadczać łask mistycznych spotkała na swojej drodze błogosławionego Michała Sopoćko, który jej towarzyszył na drodze do świętości. W Krakowie jej spowiednikiem był jezuita O. Józef Andrasz.

Aby wylosować świętego, kliknij w baner:Modlitwa św. Faustyny Kowalskiej:
Uciekam się do Twego miłosierdzia, Boże łaskawy, któryś sam jeden jest tylko dobry. Choć nędza moja wielka i przewinienia liczne, jednak ufam miłosierdziu Twemu, boś jest Bóg miłosierdzia i od wieków nie słyszano ani nie pamięta ziemia, ani niebo, by dusza ufająca miłosierdziu Twemu została zawiedziona. O Boże litości, Ty sam jeden usprawiedliwić mnie możesz i nie odrzucisz mnie nigdy, gdy się udaję skruszona do miłosiernego Serca Twego, u którego nikt nie doznał odmowy, choćby był największym grzesznikiem (Dz. 1730).

Podziel się swoim świętym na Facebooku i zainspiruj innych!Jeśli potrzebujesz wsparcia lub zmagasz się z trudnościami, mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Kto wie, może dzięki patronowi, którego wylosujesz, zmieni się twoje życie? Zachęcamy Cię do wylosowania świętego, który będzie Ci towarzyszył. Możesz modlić się za jego wstawiennictwem i prosić go o pomoc w trudnych chwilach. Losowanie świętych to nasz noworoczny projekt, w którym chcemy zainspirować Was do wejścia w relację ze świętymi, którzy orędują za nami w niebie!

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Andrasz SJ

Napisano już i opublikowano kilka biografii św. Faustyny Kowalskiej, a tymczasem jedna z nich, może najcenniejsza, do dnia dzisiejszego nie została upubliczniona. Jej autor - Józef Andrasz, jezuita, krakowski spowiednik Świętej - dzieło poświęcone sekretarce...

Skomentuj artykuł

Faustyna Kowalska to moja święta na nowy rok! Wylosuj swojego patrona!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.