Głoszenie innym Miłosierdzia Boga. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 5]

Głoszenie innym Miłosierdzia Boga. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 5]
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
faustyna.pl/dm

Bóg sam od pierwszych kart Pisma Świętego opowiada o swoim miłosierdziu. W naszych czasach tę prawdę przypomina orędzie przekazane przez św. Siostrę Faustynę i nauczanie papieża Jana Pawła II.

Głoszenie orędzia Miłosierdzia

Pan Jezus: „W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z Moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do swego miłosiernego Serca. Kar używam, kiedy Mnie sami ludzie zmuszają do tego; ręka Moja niechętnie bierze za miecz sprawiedliwości; przed dniem sprawiedliwości posyłam dzień miłosierdzia” (Dz. 1588).

Siostra Faustyna: „O Boże mój, wszystko, co we mnie jest, niech uwielbia Ciebie, Stwórco mój i Panie, a każdym uderzeniem serca swego pragnę wysławić niezgłębione miłosierdzie Twoje. Pragnę mówić duszom o Twojej dobroci i zachęcać do ufności w miłosierdzie Twoje. Jest to misja moja, którąś mi sam przeznaczył, Panie, w tym i przyszłym życiu”. (Dz. 1325).

DEON.PL POLECA

Modlitwa:

Za twoim przykładem, święta Faustyno, chcę głosić światu orędzie Miłosierdzia świadectwem życia i słowem, aby dotarło ono do wszystkich ludzi i napełniło ich serca nadzieją. Niech i w moim życiu spełni się obietnica Jezusa: „Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem”. (Dz. 1075).

* * *

Źródło: Strona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Faustyna.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Powierz swoje troski świętym orędownikom

Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. (J 15,7)

Każdego dnia martwimy się o wiele spraw: zdrowie,...

Skomentuj artykuł

Głoszenie innym Miłosierdzia Boga. Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny Kowalskiej [Dzień 5]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.