Ida Nowakowska szczerze o księżach. Słowa celebrytki wywołały poruszenie

Ida Nowakowska szczerze o księżach. Słowa celebrytki wywołały poruszenie
fot. youtube.com
styl.fm

Celebrytka znana jest ze swojego przywiązania do religii i Kościoła. Tym razem zdecydowała się wypowiedzieć o duchownych.

Ida Nowakowska od dawna pokazuje się w mediach społecznościowych jako osoba wierząca. Celebrytka często wypowiada się na tematy wiary i religii oraz wstawia zdjęcia, na przykład z kościoła. 

W rozmowie z serwisem "Pomponik" Nowakowska została zapytana o jej stosunek do księży. Przyznała, że w trudnych momentach decyduje się na szczerą rozmowę z duchownym. 

"Może miałam to szczęście, bo naprawdę poznałam niezwykle wartościowych księży, którzy tak dużo mi powiedzieli, mają tak niezwykłą wiedzę, po pięć doktoratów i po to się kształcą, żeby móc porozmawiać z kimś parafii i odpowiedzieć na pytania, które mnie bardzo nurtują" - powiedziała. 

DEON.PL POLECA

Dodała, że: "był taki okres, że bardzo dużo się działo i jako człowiek, który nie rozumiał pewnych kwestii, czułam, że muszę iść do osoby, która naprawdę nad tym myśli i która ma wiedzę. [...] Ale uważam, że ksiądz to też człowiek i zawsze trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte i nie podążać ślepo za nikim/za niczym".

W tym samym wywiadzie Nowakowska przyznała, że chrzest jej dziecka był jednym z najpiękniejszych dni jej życia. Odniosła się też do chrztu dzieci niewierzących rodziców: "Jeśli ktoś nie czuje się częścią kościoła katolickiego, to wręcz nie powinien chrzcić dzieci. Dla mnie to jest dziwne, jeśli ktoś nie chodzi do kościoła, ale tak na siłę chrzci, bo uważa, że tak się powinno zrobić. Chrzest to dla mnie coś bardzo ważnego".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ida Nowakowska szczerze o księżach. Słowa celebrytki wywołały poruszenie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.