Jak diabeł reaguje na szkaplerz, czy warto go nosić? Ks. Teodor Sawielewicz wyjaśnia

Jak diabeł reaguje na szkaplerz, czy warto go nosić? Ks. Teodor Sawielewicz wyjaśnia
Fot. Teobańkologia / YouTube.com / domena publiczna / commons.wikimedia.org
YouTube.com / Deon.pl / tk

- Mamy różne medaliki, dewocjonalia. Wśród nich jest wyjątkowa rzecz – szkaplerz. Jest on szczególną pomocą w drodze do nieba. Nie działa zabobonnie, to znak przymierza z Maryją – mówi znany kapłan Teodor Sawielewicz.

Ks. Sawielewicz w filmie na kanale Teobańkologia wyjaśnia m.in. jak diabeł reaguje na szkaplerz, jakie obietnice złożyła Matka Boża tym, którzy noszą szkaplerz, a także kto i jak powinien przyjąć ten szczególny znak przymierza z Maryją.

Obietnice Matki Bożej dla noszących szkaplerz

- Matka Boża Szkaplerzna obiecuje: kto umrze w znaku szkaplerza nie dozna ognia piekielnego, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po naszej śmierci, pomoc i obronę w niebezpieczeństwach duszy i ciała, wspieranie na drodze naśladowania Pana Jezusa, uczestnictwo w dobrach duchowych zakonu karmelitańskiego – wymienia ksiądz Teodor Sawielewicz.

- Są też obowiązki. Każdy noszący szkaplerz zobowiązuje się do troski o swoje zbawienie, przestrzeganie przykazań. Jeśli ktoś nie chce wyjść z grzechu ciężkiego, nie powinien przyjąć szkaplerza. Ważne jest zachowanie czystości i świętości w swoim życiu. Zobowiązujemy się do codziennej modlitwy, którą wyznaczy kapłan, zazwyczaj jest to „Pod Twoją obronę” – wskazuje kapłan.

DEON.PL POLECA

Obejrzyj film ks. Sawielewicza, aby dowiedzieć się więcej o szkaplerzu:

Źródło: YouTube.com / Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Jak diabeł reaguje na szkaplerz, czy warto go nosić? Ks. Teodor Sawielewicz wyjaśnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.