Jak rozmawiać z ateistą i jak żyć wśród nich? Ks. Sawielewicz odpowiada

Jak rozmawiać z ateistą i jak żyć wśród nich? Ks. Sawielewicz odpowiada
Fot. Teobańkologia / YouTube.com
YouTube.com / Deon.pl / tk

- Pierwszym lekarstwem na ból istnienia wśród ateistów jest pokora. Polega ona na tym, że nie uważam się za osobę lepszą od kogoś, kto nie wierzy. Tym bardziej nie uważam się za moralnie lepszego. Pokora jest prawdą – mówi ks. Teodor Sawielewicz w filmie na kanale Teobańkologia.

Jak rozmawiać z ateistą?

- Jeżeli wierzę w Jezusa, to nawet jeżeli jestem gorszy moralnie, różnica między mną a ateistą jest taka, że Jezus mnie usprawiedliwia, a on w to nie wierzy, nie ma narzędzia zbawienia.

- To, co mnie zbawia to nie doskonałość moralna, ale to, że Jezus mnie zbawia z grzechu. Będę się modlił za ateistę, będę pościł i go przekonywał. Nie będę wchodził w dyskusje o tym, co zrobił dany biskup, ale będę ateiście opowiadał o bożej miłości. O tym, że Pan Bóg za nim tęskni – wyjaśnia znany kapłan.

- Trzeba czasem wyjaśnić naukę Kościoła, ale pamiętajcie, że przede wszystkim musicie opowiadać ateistom o Jezusie, który zbawia, kocha, tęskni, dla którego mamy ogromną wartość. I właśnie dlatego, że mamy dużą wartość, Jezus nie zgadza się, aby ten diament leżał w błocie. On jest przeznaczony do rzeczy wiecznych.

DEON.PL POLECA

- Nawet najwspanialsze rzeczy na ziemi są niczym w porównaniu do tego, co chce nam zaoferować Pan Bóg już tu na ziemi – mówi ks. Sawielewicz.

Jak żyć wśród ateistów?

- Jak żyć wśród ateistów? Kierować się miłością. Żeby ludzie, którzy patrzą na ciebie widzieli człowieka innego. Radosnego, nie smutnego. Jezus, on daje radość, rozwiązuje trudności. Mogę mu powierzyć swoje zmartwienia.

- Ateista może mieć bardzo rozbudowane wartości. Ale nawet największe wartości ludzkie w porównaniu z relacją z Bogiem to pogoń za wiatrem. Rozwijajcie swoją wiedzę teologiczną i wiarę, wtedy nie będziecie się bać wyjścia do ateistów – wyjaśnia ks. Sawielewicz.

- Ludzie mają głód Boga, gorszą się postępowaniem katolików, księży. Mamy zadanie, żeby być solą świata. Wśród ateistów należy żyć z pokorą, nadzieją życia wiecznego, miłością, wiarą.

Obejrzyj cały film na kanale Teobańkologii:

Źródło: YouTube.com / Deon.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Bartosz Rajewski

Ostatni i rozstrzygający głos ma Słowo.
abp Grzegorz Ryś

Bóg jest. Trwa przy nas, choć w tym pandemicznym czasie chaosu, niepewności, a dla wielu również przejmującej samotności, stał się Kimś bardzo dalekim. Czujemy się obco...

Skomentuj artykuł

Jak rozmawiać z ateistą i jak żyć wśród nich? Ks. Sawielewicz odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.