Jak rozpoznać, czy mówi do ciebie Bóg czy zły duch? Jest jedna najważniejsza zasada

Jak rozpoznać, czy mówi do ciebie Bóg czy zły duch? Jest jedna najważniejsza zasada
Fot. Zaiets Roman / Depositphotos.com
Dobra Nowina / YouTube.com / mł

Jak rozpoznać, czy głos, który słyszysz, należy do Boga czy do złego ducha? O tym, jakich słów nigdy nie wypowie do nas szatan, opowiada Mikołaj Kapusta. 

Na swoim youtube'owym kanale "Dobra Nowina" teolog wyjaśnia, czym się różni Boży głos od podszeptów złego ducha. Głosy, które możemy w sobie słyszeć, są trzy: albo głos Boga, albo nasz własny głos i nasze myśli, albo sugestie pochodzące od złego ducha. Jak podkreśla Mikołaj, rozróżniania tych trzech głosów trzeba się uczyć całe życie. 

Jedna zasada, która pomaga ocenić, czy mówi do mnie zły duch

Jest jednak jedna zasada, która bardzo pomaga ocenić, z czyim głosem mamy do czynienia. Wystarczy wsłuchać się w ten głos i ocenić, czy jest głosem oskarżyciela, który nie widzi dla nas żadnej nadziei i pozostawia nas w bezradności, czy też jest głosem, który nas może ostro upomina, ale pokazuje nam drogę wyjścia i wyciąga do nas rękę, by udzielić nam pomocy i zawsze zasiewa w nas ziarno nadziei. 

- Szatan mówi ci: ty się do niczego nie nadajesz! Jesteś gruby, brzydki, Bóg ma cię dosyć. wydaje ci się, że kolejny raz będzie mu się chciało ci wybaczać? Na pewno nie! Pan Bóg też może na początku powiedzieć: Co ty robisz, chłopie? Bez sensu! Znowu to samo. Nie widzisz, jak się męczysz? Zawaliłeś, ale posłuchaj: gdybyś zrobił tak i tak, to już byłbyś krok do przodu. Od dzisiaj może się wszystko zmienić. Ja jestem z tobą. Obraziłeś mnie okropnie - ale Ja jestem z tobą. Znowu ci pomogę, ale zwróć się do mnie! Ukorz się, pogadamy, przerobimy to, będzie dobrze. I to jest głos Boży - mówi teolog. 

DEON.PL POLECA

Boże słowa potrafią być naprawdę ostre, ale Bóg nigdy nie robi jednego

Jak podkreśla, Boże słowa potrafią być naprawdę mocne, czego przykładem są słowa proroków Starego Testamentu, skierowane przez Boga do niewiernego Izraela. Ale On nigdy nie zostawia swojego ludu bez nadziei i obietnicy pomocy. 

- Szatan cię oskarża, miesza cię z błotem, widzi, że leżysz, cieszy się i kopie leżącego. Bóg też widzi, że leżysz, i też mówi: patrz, leżysz! Jesteś cały w błocie, to jest źle, i to jest źle, to jest brudne, ale zawsze dodaje: Ja cię podniosę, Ja ci pomogę, Ja ci dam Mojego Ducha. Podnosiłem cię wcześniej i teraz też to zrobię - mówi Mikołaj Kapusta.

Posłuchaj całego nagrania: 

Dobra Nowina / YouTube.com / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mark E. Thibodeaux SJ

W każdej sytuacji, czy to zwyczajnego dnia, czy w chwili podejmowania ważnej decyzji, w głowie i sercu słyszysz wiele głosów proponujących ci różne działania lub reakcje. Ignacjańska metoda rozeznawania uczy, jak dostroić swoje duchowe zmysły,...

Skomentuj artykuł

Jak rozpoznać, czy mówi do ciebie Bóg czy zły duch? Jest jedna najważniejsza zasada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.