Karol Sobczyk: w wielu środowiskach chrześcijańskich ofiara jest wywyższana nad posłuszeństwo

Karol Sobczyk: w wielu środowiskach chrześcijańskich ofiara jest wywyższana nad posłuszeństwo
(fot. facebook.com/glosnapustyni)
facebook.com / jb

"Niektórzy chrześcijanie żyją tak, jakby Jezus nauczał: "Jeśli będziesz mnie uwielbiać, to staniesz się moim uczniem", albo "Jeśli będziesz wystarczająco długo pościł, to uczynię to, o co prosisz". Ale kryterium życia z Jezusem było zawsze to samo: "Jeśli będziesz mi posłuszny..". Tu nie chodzi o wielkość ofiar" - napisał lider wspólnoty "Głos na pustyni".

Zauważyłem, że w wielu środowiskach chrześcijańskich funkcjonuje pewnego rodzaju skłonność do tego, by wywyższać ofiarę ponad posłuszeństwo. Dużo łatwiej przychodzi nam czynić wielkie rzeczy lub zdobywać się na heroizmy w pewnych obszarach, zamiast po prostu być posłusznymi. Jesteśmy skłonni myśleć, że wielkie ofiary zrekompensują nasz brak posłuszeństwa w sprawach, w których nie chcemy być posłuszni.

DEON.PL POLECANiektórzy chrześcijanie żyją tak, jakby Jezus nauczał: "Jeśli będziesz mnie uwielbiać, to staniesz się moim uczniem", albo "Jeśli będziesz wystarczająco długo pościł, to uczynię to, o co prosisz". Ale kryterium życia z Jezusem było zawsze to samo: "Jeśli będziesz mi posłuszny..". Tu nie chodzi o wielkość ofiar. Chodzi o posłuszeństwo. Żadna ofiara nie zrekompensuje Twojego życia w nieposłuszeństwie.

Są ludzie, którzy chcą być prowadzeni przez Jego Ducha, ale mają własne koncepcje przebaczenia, napominania, osądzania, uczciwości, czystości, dziesięciny, przywództwa, małżeństwa, życia w Kościele.. Oni są gotowi uwielbiać Boga, są gotowi przejechać połowę kraju, aby tam wziąć udział w konferencji lub na niej posługiwać, ale są takie chwile w naszym życiu, gdzie po prostu zbyt łatwo odmawiamy Bogu posłuszeństwa w prostych rzeczach. Rzeczach, o których On nauczał, i których nakazywał.

Każda decyzja, jaką podejmiesz, pociągnie za sobą konsekwencje. To co siejesz, to zbierzesz. Powiedz Bogu: "Nie chcę więcej moich własnych planów na życie. Chcę być Tobie posłuszny. Nie chcę być w rebelii wobec Twojego głosu". Skończ z tym, co prowadzi Cię do duchowej senności. Jego plan dla Twojego życia jest o niebo lepszy, niż Twoje drogi. "Lepsze jest posłuszeństwo od ofiary" (1Sm 15, 22).

 

Wpis ukazał się pierwotnie na Facebooku:

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Karol Sobczyk: w wielu środowiskach chrześcijańskich ofiara jest wywyższana nad posłuszeństwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.