Bóg nie zostawia swoich wyznawców bez wsparcia i pouczenia

Bóg nie zostawia swoich wyznawców bez wsparcia i pouczenia
fot. depositphotos.com

Ludźmi często kieruje lęk. Wpływa na nasze myślenie, na mówienie i działanie. W gruncie rzeczy jest to lęk przed umieraniem, przed śmiercią. Jezus przypomina nam, że uczniem nie powinien kierować strach, ale myślenie o Bogu. To On za nas umarł na krzyżu i zmartwychwstał.

Z ewangelii wg św. Łukasza: 

A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone.

Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć». 

DEON.PL POLECA

Obraz: Jesteśmy wciąż w otoczeniu wielotysięcznych tłumów. Jezus porusza trudne tematy, sądu ostatecznego, świadectwa ucznia o Chrystusie, perspektywy prześladowań. Oczyma wyobraźni popatrzę wokoło po słuchaczach, posłucham słów wypowiadanych przez Jezusa. 

Myśl: Ludźmi często kieruje lęk. Wpływa na nasze myślenie, na mówienie i działanie. W gruncie rzeczy jest to lęk przed umieraniem, przed śmiercią. Jezus przypomina nam, że uczniem nie powinien kierować strach, ale myślenie o Bogu. To On za nas umarł na krzyżu i zmartwychwstał. Mając w pamięci sposób Jego działania, jak to widzimy na przykładzie Jezusa – danie samego siebie za człowieka – możemy pokonać wypaczoną lękiem ocenę światową, czysto ludzką. W chwili próby trzeba zwracać umysł do Boga. 

Emocja: Zamartwianie się. Ileż to razy doświadczamy paraliżującego nas lęku wobec ludzi i sytuacji, wobec przeszłości i przyszłości. Bóg nie zostawia swoich wyznawców bez wsparcia i pouczenia. 

Wezwanie: Poproszę o łaskę wyzwolenia z paraliżującego mnie niekiedy strachu i lęku o przyszłość. Podziękuję Panu za Jego słowa, które przywracają nam poczucie harmonii i spokoju. 

Postaram się wyciągnąć z tej modlitwy jakiś pożytek duchowy. 

DEON.PL

Wcześniej duszpasterz akademicki w Opolu; duszpasterz polonijny i twórca Jezuickiego Ośrodka Milenijnego w Chicago; współpracownik L’Osservatore Romano, Studia Inigo, Posłańca Serca Jezusa i Radia Deon oraz Koordynator Modlitwy w drodze i jezuici.pl;

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka, Tomasz Ponikło

Trzy wielkie odsłony - Wiara ludzi wolnychMiłość w czasach niepokoju. Niepublikowane wykłady oraz Tischner. Nadzieja na miarę próby. Ostatnie słowa

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bóg nie zostawia swoich wyznawców bez wsparcia i pouczenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.