Czujesz tęsknotę za Bogiem? Zawsze przypominaj sobie Jego imię

Czujesz tęsknotę za Bogiem? Zawsze przypominaj sobie Jego imię
Fot. Amy Tran / unsplash.com

Przeżywając nierzadko tęsknotę za Bogiem potrzebujemy przypominać sobie jego imię. A jego imię brzmi: Jestem. On zawsze jest, zawsze przychodzi i chce, byś ty i ja byli z Nim.

Tu przeczytasz dzisiejszą Ewangelię

Komentuje Jan Głąba SJ

Dziś w Ewangelii Jezus zapowiada swoje odejście uczniom. Widząc ich smutek mówi, że nie powinni się smucić, bo On odchodzi do Ojca oraz do nich wróci. Wydaje się normalną postawa smutku, tęsknoty wobec faktu, że ktoś bliski naszemu sercu zapowiada swoje odejście.

Mogłoby się wydawać, że w relacji z Bogiem byłoby łatwiej, gdyby On przychodził zawsze wtedy kiedy chcemy i gdyby przychodził namacalnie. Tak jednak nie jest. Bóg zawsze przychodzi na swoje sposoby, ale z intencją byśmy poznali prawdę.

Ta prawda to fakt, że on nas kocha. Przeżywając nierzadko tęsknotę za Bogiem potrzebujemy przypominać sobie jego imię. A jego imię brzmi: Jestem. On zawsze jest, zawsze przychodzi i chce, byś ty i ja byli z Nim.

JAN GŁĄBA, jezuita, student filozofii. Urodzony we Wrocławiu. Mieszka i uczy się w Krakowie. Syn i starszy brat. Wcześniej pływak w Wojskowym Klubie Sportowym “ŚLĄSK” Wrocław, obecnie instruktor pływania, ratownik WOPR i sędzia II kl. PZP. Prowadzi kanał YouTube i bloga.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Skomentuj artykuł

Czujesz tęsknotę za Bogiem? Zawsze przypominaj sobie Jego imię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.