#Ewangelia: jedyne, czego oczekuje od nas Jezus

#Ewangelia: jedyne, czego oczekuje od nas Jezus
(fot. shutterstock.com)
Mieczysław Łusiak SJ / Wojciech Jędrzejewski OP

"Panie, jaka jest Twoja wola? Co mam dla Ciebie zrobić? Czego ode mnie oczekujesz?" - tak zapewne wszyscy często pytaliśmy Jezusa. W dzisiejszej ewangelii pada Jego jasna odpowiedź: "Chcę, abyście...".

Słowa Ewangelii [J 6, 22-29]

Nazajutrz, po rozmnożeniu chlebów, tłum stojący po drugiej stronie jeziora spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami. Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie.

A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa ani Jego uczniów, wsiedli do łodzi, dotarli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy zaś odnaleźli Go na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: «Rabbi, kiedy tu przybyłeś?»

W odpowiedzi rzekł im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, że widzieliście znaki, ale dlatego, że jedliście chleb do syta. Zabiegajcie nie o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec».

DEON.PL POLECA

Oni zaś rzekli do Niego: «Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boga?»

Jezus, odpowiadając, rzekł do nich: «Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał».

Jakie szczęście wybierasz? [Komentarz Mieczysława Łusiaka SJ]

"Panie, jaka jest Twoja wola? Co mam dla Ciebie zrobić? Czego ode mnie oczekujesz?" - tak zapewne wszyscy często pytaliśmy Jezusa. W dzisiejszej ewangelii pada Jego jasna odpowiedź: "Chcę, abyście uwierzyli we Mnie".

Może ktoś odpowie na to, że z tym nie ma problemu. Ale czy aby na pewno? Wiara w Jezusa polega między innymi na tym, że już nie zabiegamy "o ten pokarm, który niszczeje, ale o ten, który trwa na życie wieczne". Oczywiście, nie o to chodzi, aby przestać troszczyć się o jedzenie, ubranie, itd. Chodzi o to, co nam jest potrzebne do szczęścia. Jeśli rzeczy przemijające, to znaczy, że chcemy szczęścia przemijającego. Jeśli rzeczy wieczne, to znaczy, że chcemy szczęścia wiecznego. Jeśli chcemy szczęścia przemijającego, to nie wierzymy w Jezusa.

O spostrzegawczości [Komentarz Wojciecha Jędrzejewskiego OP]

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

#Ewangelia: jedyne, czego oczekuje od nas Jezus
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.